Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Vášáryová kritizuje Čechy: Migranty potřebujete, Zeman je problém

Hodnocení uživatelů:  / 13
NejhoršíNejlepší 

Někdejší velvyslankyně ČSFR v Rakousku, později slovenská politička a neúspěšná kandidátka na prezidentku země Magda Vášáryová poskytla rozhovor, v němž se vyjadřuje k událostem na české politické scéně. Zaujmou zejména její slova o potřebě běženců pro další rozkvět naší společnosti, zdrcující kritika Andreje Babiše, Tomia Okamury, Miloše Zemana a v neposlední řadě i „zmatených“ českých voličů.

  • vasaryova-kritizuje-cechy-migranty-potrebujete-zeman-je-problem
  • vasaryova-kritizuje-cechy-migranty-potrebujete-zeman-je-problem

Podporovatelka prezidentského kandidáta Michala Horáčka se ráda vyjadřuje k situaci v naší zemi. Magda Vášáryová není překvapena volebními výsledky a vítězstvím hnutí ANO, které předpovídaly již průzkumy. Do Sněmovny se prý dostal příliš velký počet malých politických stran.

„Ukazuje to zmatek a nerozhodnost v hlavách českých voličů,“prohlásila Vášáryová na to konto pro magazín Finmag. Také odmítá srovnání Andreje Babiše s Vladimírem Mečiarem, který je podle ní psychicky nemocný.

„Andrej Babiš je vzdělaný synáček vysoce postaveného člověka, žil v zahraničí, umí jazyky. S Mečiarem nemá nic společného. Maximálně to, že oba chtějí mít po svém boku mladou atraktivní blondýnku,“ zaútočila na předsedu nejsilnější parlamentní strany.

Nit suchou nenechala ani na dalších osobnostech české politické scény, když Svobodu a přímou demokracii Tomia Okamury prý sponzorují blíže nejmenovaní podnikatelé a ruské peníze. V žaludku jí leží především hlava státu Miloš Zeman, ale zkritizovala i dalšího kandidáta Jiřího Drahoše.

„Voliči můžou z piety zvolit Miloše Zemana, vydat se s ním na Východ a k tomu mít za rok státní pohřeb. Anebo pana Drahoše, který je dnes z mého pohledu důstojný a distingovaný pokladač věnců. Se šancemi Michala Horáčka bych to černě neviděla.“

Magda Vášáryová je známou podporovatelkou imigrační politiky Angely Merkelové a současný stav, kdy Česko i Slovensko odmítlo přijetí uprchlických kvót EU, považuje za obrovské selhání naší společnosti. Migranti jsou prý u nás do budoucna potřeba, protože naši mladí půjdou za lepším do Německa a přijmout běžence bude ekonomickou nutností.

„Nezbude nám než nastavit normální migrační politiku. Bez imigrantů se nepodaří v budoucnu dosáhnout hospodářského růstu. V Česku i na Slovensku už teď chybí desítky tisíc pracovníků. Pokud se udrží stávající demografický vývoj, bude prý Německo do roku 2050 potřebovat 4,5 milionu lidí. Část těchto ekonomických migrantů budou i naši mladí, kteří půjdou za lepším, předpovídá Magda Vášáryová.

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#4 JazzBoo 2018-02-03 12:36
Možná by bylo záhodno poopravit v texu, aby se tady zbytečně nerozdmýchavali napřátelské vášně mezi bratskými národy, „slovenská“ na „chazarská“ u výše jmenované komediantní političky…
#3 janechtel@post.cz 2018-02-03 09:53
Je to naša pupuš Magduška - poly Tyčka, stále sa, tetka jedna, hrabe do politiky, tam, kde nikdy nepatrila. Treba si len dať pozor aby nás ( Slovákov a Čechov ) svojou štipľavou papuľou nerozhádala. PS: hanbím sa za Magdušku
#2 amilov07@gmail.com 2018-02-03 09:38
Toto byvale pseudoherecke pokrytecke individum by malo drzat hubu. Za socializmu sa krutila podla pokynov sudruhov a v kapitalizme sa kruti podla pokynov sionzidovskej lobby. Zapredanejsiu dusu by clovek tazko inde hladal.
#1 vetjirka@seznam.cz 2018-02-03 07:55
Proč se montuje do nás stačí že dělá ostudu Slovensku o těch migrantech už víme svoje už se Evropě předvedli ne.

Facebook komentáře