Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Slovensko proti exremismu. Domnělost jako trestný čin, cenzura a výzvy k nahlašování.

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Nová jednotka v boji proti extremismu byla ustanovena na Slovensku premiérem Robertem Ficem, ministrem vnitra Robertem Kaliňákem, a prezidentem policejního sboru Tiborem Gašparem. Zaměstnat má přes 100 policistů s těmi nejlepšími výsledky.

Jednotka, která má sledovat projevy na internetu, ale třeba i pochybování o holocaustu, bude spadat Národní kriminální agenturu. Prezident policejního sboru vyzval občany k nahlašování. „Občané by nám mohli pomoct identifikovat některé hrozby,“ řekl Gašpar.

Pro xenofobní, extremistické a jiné projevy bude dokonce stanoven zvláštní soud. Budou tak určeny speciální soudní procesy.

  • slovensko-proti-exremismu-domnelost-jako-trestny-cin-cenzura-a-vyzvy-k-nahlasovani

 

Domnělost přímo v zákoně

Lucie Kurilovská Rektorka z Akademie Policejního sboru Slovenska doslova prohlásila, viz odkaz:
„To znamená, že pokud někdo někoho osočuje v souvislosti s příslušností k určité rase, národu nebo náboženství, ale třeba se domnívá, že ten člověk tam patří, tak to již je trestným činem“.

Kritici se obávají, že trestným činem bude nazvat černocha mylně Afričanem. Blíže totiž nikdo „domnělost“, která byla dosazena do zákona, nevysvětlil. Jedná se tak zřejmě o pokus o autocenzuru a povinné mlčení pod imaginární hrozbou zatčení „za domněnku“.

„Se zástupci velkých společností, jako Facebook či Twitter, dochází k dohodám, které by mohly směřovat k omezení některých příspěvků či osob na sociálních sítích.“ zaznělo v rámci pořadu Téma dne na TA3.

Premiér Fico zdůraznil, že sociální sítě jsou územím bez pravidel a to škodí slovenské demokracii. „Fašismum má své pohrobky i dnes. Vidíme lidi, kteří šíří ideologii, díky které byly v minulosti vyvražděny celé slovenské vesnice,“ řekl premiér.

Na Slovensku minulý týden již došlo k velké razii, při které bylo po celém území pozatýkáno až několik desítek lidí a zabaveny počítače a telefony.

zdroj:http://www.stop-multikulti.cz/slovensko-proti-exremismu-domnelost-jako-trestny-cin-cenzura-a-vyzvy-k-nahlasovani/

________________

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#2 Bedrich Pavelka 2017-02-08 12:23
Tak to končí, když si někdo myslí że je nejchytřejší!!! !! Soc.demokracie je zaprodaná strana. V minulosti vždy když byli u moci zradili národ!!!!
#1 damirr@volny.cz 2017-02-08 07:53
Slovenští idioti nejsou jen idioti, ale navíc se asi i zbláznili. Je to asi i u nás stejné. Tak to vypadá, když se ke korytům dostanou zločinci a idioti.

Facebook komentáře