Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Fico: Ukrajina není suverénní stát a její vstup do NATO nepodpořím !!!

V sobotu ve slovenském rozhlase uvedl, že Ukrajina „není suverénním státem“ a je „pod totálním vlivem USA“. Uvedl dále, že je proti přijetí Ukrajiny do NATO.

Fico ani krátce před návštěvou Ukrajiny nijak nezměnil svou rétoriku. Zopakoval, že konflikt nemá vojenské řešení a Ukrajina se bude muset vzdát části území. „Co čekají? Že Rusové odejdou z Krymu, Donbasu a Lugansku? Vždyť je to nereálné,“ uvedl Fico.

fico-ukrajina-neni-suverenni-stat-a-jeji-vstup-do-nato-nepodporim

Robert Fico se má ve středu 24. ledna na Ukrajině sejít se svým ukrajinským protějškem Denysem Šmyhalem. Ukrajina byla i proto tématem rozhovoru v rámci pořadu Sobotní dialogy slovenského rozhlasu.

„Pokud jde o vstup do EU, my je respektujeme, ale musí splnit podmínky, a ne že politicky vstoupí do unie země, která absolutně neplní žádné požadavky. Řeknu mu, že jsem proti členství Ukrajiny v NATO, že ho budu vetovat a blokovat, protože to je základ pro třetí světovou válku a nic jiné,“ řekl Fico.

foto

2)
Slovensko zrušilo příkaz k ukončení spolupráce s Ruskou federací a Běloruskem v oblasti kultury přijatý po 24. únoru 2022.

Informuje o tom slovenské vydání deníku Pravda s odvoláním na rozhodnutí ministryně kultury země Martiny Šimkovičové.

"Ve světě jsou desítky válečných konfliktů a podle našeho názoru by na to neměli doplácet umělci a kulturní činitelé," cituje její slova publikace.

Pravda upřesňuje, že podle příkazu se slovenská strana nesměla účastnit kulturních, vědeckých a jiných akcí, které pořádalo Rusko nebo Bělorusko. V materiálu se uvádí, že bylo rovněž zakázáno odkazovat na RT a Sputnik jako na zdroj informací.

fico-ukrajina-neni-suverenni-stat-a-jeji-vstup-do-nato-nepodporim

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 miroslav petr 2024-01-21 13:35
Kéž bychom měli i my takového odvážného STÁTNÍKA.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře