Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Vladimir Putin: „Za provokací britského torpédoborce Defender u pobřeží Krymu stály Spojené státy“

Hodnocení uživatelů:  / 17
NejhoršíNejlepší 

Vladimir Putin oznámil nové podrobnosti o porušení hranice britským torpédoborcem.

Dnes proběhla „Přímá linka“ s Vladimirem Putinem, která trvala téměř čtyři hodiny.

Putin je jediný světový lídr, který tímto způsobem komunikuje s lidmi.

Podle Vladimira Putina je „přímá linka“ nejlepším průzkumem veřejného mínění, který umožní vyjádřit názor Rusů na vedení země. Je zřejmé, že je vysílána pouze malá část otázek. Ale všechny otázky, bez výjimky, jsou analyzovány. Poté se na řešení problémů podílí Všeruská lidová fronta, dobrovolníci a regiony. Ani jedna otázka nezůstane bez pozornosti příslušných orgánů a ruského prezidenta.

  • vladimir-putin-za-provokaci-britskeho-torpedoborce-defender-u-pobrezi-krymu-staly-spojene-staty

Ruský prezident odpovídal na nejzajímavější otázky dneška. A byla jich spousta. Asi dva miliony Rusů zaslaly své otázky hlavě státu.

„Přímá linka“ s Vladimirem Putinem trvala téměř čtyři hodiny a ruský vůdce odpověděl na 68 otázek.

Mezi jinými otázkami, zazněl dotaz co prezident říká na provokace, které jsou nyní na ruských hranicích stále častější. Hovoříme o incidentu s britským torpédoborcem, který napadl hranice u pobřeží Krymu a odmítl změnit směr, dokud jeho směrem nezačala střelba.

Za provokací britského torpédoborce Defender u pobřeží Krymu stály Spojené státy.

Ruský prezident Vladimir Putin to dnes řekl během „přímé linky“.

Putin poznamenal, že během incidentu v Černém moři operovalo synchronizovaně s britským torpédoborcem americké průzkumné letadlo. Podle jeho slov bylo zjevným úkolem letadla sledovat reakci ruské armády na britský torpédoborec, ale Moskva si byla vědoma záměrů Spojených států a podle toho reagovala, aby zabránila odhalení citlivých dat.

„To je samozřejmě provokace. Co chtěli ukázat a jaké cíle se tito provokatéři snažili dosáhnout? Zaprvé, provokace byla komplexní a provedli ji nejen Britové, ale také Američané. Protože Britové vstoupili do našich teritoriálních vod v odpoledních hodinách, ale brzy ráno, v 7:30, přiletělo americké strategické průzkumné letadlo 63/9792 z jednoho z vojenských letišť NATO v Řecku, z Kréty, dobře jsme to viděli a … pozorovali,“ řekl Putin.

Podle jeho slov ruská Černomořská flotila zahrála s Brity a Američany průzkumnou hru.

„Bylo zřejmé, že torpédoborec vstoupil, a sledoval – zaprvé vojenské cíle – pokusil se pomocí průzkumného letounu odhalit akce našich ozbrojených sil k potlačení takových provokací. Dívali se na to, co se kde u nás zapíná, jak to funguje, kde se co nachází. Viděli jsme to a věděli jsme o co jde, takže jsme poskytli takové informace, které jsme považovali za nutné. Možná jsem to nechtěně prozradil – armáda mě omluví. To je první věc,“ řekl Putin.

Vladimir Putin se domnívá, že provokace do značné míry zpochybnila výsledek setkání s americkým prezidentem Joe Bidenem v Ženevě.

„Zadruhé – je to politická složka. Jenom před pár dny jsem měl schůzku v Ženevě. Vyvstává otázka, proč bylo nutné dopustit se takové provokace? Proč se to všechno dělá? Kvůli zdůraznění, že tito lidé nerespektují volbu Krymčanů vstoupit do Ruské federace? Oni tam něco neuznávají? No dobře, neuznávejte i nadále, ale proč provádět podobné provokace? “ – řekl Putin.

Ruský prezident nevěří, že akce Černomořské flotily postavily svět na pokraj jaderného konfliktu.

„Řekl jste, že svět se pohyboval na pokraji světové války. Ne, samozřejmě, že ne. I kdybychom tuto loď byli potopili, stále je obtížné si představit, že by to svět postavilo na pokraj třetí světové války, protože ti, kteří to dělají, vědí, že z této války nemohou vyjít vítězně. To je velmi důležitá věc. Nemyslím si, že my bychom měli radost z vývoje událostí, o kterých mluvíte, ale alespoň víme, za co bojujeme. Na našem území bojujeme za sebe, za svou budoucnost.

Nebyli jsme to my, kdo přišel k nim tisíce kilometrů daleko, … přiletěli a připluli po vodě. To oni přišli k našim hranicím a narušili naše teritoriální moře. A to je zásadní prvek v celé této konstrukci,“ řekl Putin.

Zároveň ruský vůdce považuje provokaci s torpédoborcem „Defender“ za neadekvátní odpověď na stažení ruských vojsk od hranic s Ukrajinou.

„Vždyť se podívejte, udělali velký rozruch nad tím, že jsme prováděli cvičení na našem území, poblíž ukrajinských hranic. Dal jsem pokyny ministerstvu obrany, aby potichounku skončilo a stáhlo jednotky. Pokud to někoho až tak znepokojuje. Udělali jsme to. Ale místo toho, aby na to reagovali pozitivně a řekli: „dobře, dobře, pochopili jsme vaši reakci na naši nelibost,“ co místo toho udělali? Natlačili se k našim hranicím,“ řekl Putin.

https://bit.ly/2Tf27Wz

zdroj: https://www.pokec24.cz/politika/vladimir-putin-za-provokaci-britskeho-torpedoborce-defender-u-pobrezi-krymu-staly-spojene-staty/

 

Facebook komentáře