Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Tvůrce látky, jíž byl otráven Skripal, sdělil, co dokazuje nevinu Ruska

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

Skutečnost, že bývalý plukovník GRU Sergej Skripal žije, dokazuje nevinu Ruska, protože ani jeden dokonce i negramotný ruský diverzant nepoužije jediného prostředku ruského původu a s ruským názvem, prohlásil v interview pro Sputnik jeden z projektantů systému chemických zbraní Novičok, k němuž přirovnávají Britové látku A234, Leonid Rink.

  • tvurce-latky-jiz-byl-otraven-skripal-sdelil-co-dokazuje-nevinu-ruska

Rusku zcela chybí motivace, to je zřejmé. Za prvé, pan Skripal byl oběma stranami „dočista vytěžen", tedy Rusům prozradil všechny své anglické kontakty, a Angličanům — všechno, co věděl, kdy pracoval v SSSR. Pro Moskvu žádný zájem nepředstavoval. Za druhé, ten okamžik byl pro Rusko naprosto nevýhodný: několik dní před (prezidentskými) volbami a krátce před fotbalovým mistrovstvím světa," řekl Rink.

„A ještě něco: protože všichni účastníci tohoto incidentu zatím žijí, je těžko předpokládat, že se do toho zamíchali Rusové: taková zjevná negramotnost domnělých diverzantů je prostě směšná a nepřípustná. A hlavně ani jeden dokonce i negramotný ruský diverzant nepoužije jediného prostředku ruského původu a s ruským názvem. Je přece spousta jiných látek, které se k tomu více hodí. Střílet na bezvýznamného člověka mohutnou raketou a přitom minout cíl — to je vyložená hloupost," dodal Rink.

zdroj:https://cz.sputniknews.com/svet/201803206990316-skripal-britanie-a234-otraveni/

Facebook komentáře