Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Satelitní snímky ukazují obrovské hromadění ruských vojenských sil v Arktidě

Hodnocení uživatelů:  / 18
NejhoršíNejlepší 

(CNN) Rusko shromažďuje bezprecedentní vojenskou sílu v Arktidě. V regionu, který je díky klimatu čerstvě bez ledu, testuje své nejnovější zbraně ve snaze zajistit si severní pobřeží a otevřít klíčovou námořní cestu z Asie do Evropy.

  • satelitni-snimky-ukazuji-obrovske-hromadeni-ruskych-vojenskych-sil-v-arktide
  • satelitni-snimky-ukazuji-obrovske-hromadeni-ruskych-vojenskych-sil-v-arktide

Odborníci na zbraně a západní představitelé vyjádřili zvláštní znepokojení nad jednou ruskou „superzbraní“ – torpédem Poseidon 2M39. Vývoj torpéda se rychle rozvíjí, podle několika shodných zpráv ve státních médiích požaduje ruský prezident Vladimir Putin od svého ministra obrany Sergeje Šojgua aktualizaci „klíčové fáze“ testů z února a další testy, které jsou letos naplánovány.

Toto bezpilotní torpédo je poháněno jaderným reaktorem a ruskými designéry navrženo k proplížení se kolem pobřežní obrany – podobně jako v USA – na mořském dně.

Toto zařízení má hlavici s hmotností několika megatun, což podle některých ruských odborníků způsobí radioaktivní vlny, díky nimž by pásy cílového pobřeží byly po celá desetiletí neobyvatelné.

V listopadu Christopher A Ford, tehdejší státní tajemník pro mezinárodní bezpečnost uvedl, že je Poseidon navržen tak, aby „americká pobřežní města zaplavil radioaktivními tsunami.“

zdroj: https://tadesco.org/satelitni-snimky-ukazuji-obrovske-hromadeni-ruskych-vojenskych-sil-v-arktide/

Facebook komentáře