Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Rusko dokončilo systém vzdušné obrany

  • rakety
Rusko dokončilo formování své letecké obrany (VKO) – analog evropského systému protiraketové obrany. To by mělo být v provozu 1. prosince, řekl v pátek generál Valery Ivanov, velitel VKO. 22.červenec je označen jako Den obránců Moskvy. V tento den před 70 lety sovětská vzdušná obrana odrazila první masivní letecký útok nacistických bombardérů na hlavní město země.

Při té příležitosti se konaly vzpomínkové akce k uctění památky hrdinů ruské moderní letecké obrany.

Při rozhovoru s novináři ve městě Možajsk v moskevském regionu – kde byl vztyčen památník 2. světové války – Valery Ivanov oznámil, že „letecký obranný systém byl již vytvořen.“ Bude uveden do provozu 1. prosince, cituje Interfax. V současné době je VKO v „rozvoji, zlepšování integrace a modernizace,“ poznamenal velitel leteckého systému.

„Nyní jsme spojili naše vzdušné síly se strategickým velením systému obrany vzdušného prostoru,“ řekl.

V odpovědi na otázku ohledně toho, jak bude nový subjekt vypadat v budoucnosti – zda se jedná o část z předcházejícího odvětví armády nebo představuje nové odvětví ozbrojených sil Ruské federace, velitel řekl, že o tom se ještě musí rozhodnout.

„Konečné rozhodnutí bude ze strany politického vedení našeho státu,“ řekl Ivanov.

V listopadu 2010 prezident Dmitrij Medveděv nařídil, aby bylo do roku 2011 vytvořeno spojené letectví a vesmírný obranný systém, který by spojil vzdušnou obranu a protiraketové obranné systémy, stejně tak jako systémy včasného varování a kontrola vesmíru – to vše v rámci jednotného velení.

V pátek velitel VKO také řekl, že do roku 2015 ruská armáda získá S-500 Samoderzhets (samovládce), systém raket země-vzduchu – nová generace obranných zbraní, které v současné době vyvíjí společnost Almaz-Antey.

„Budeme přijímat novou rádiovou techniku, nové bojové letouny a nové systémy S-500 do roku 2015. Tyto nástroje páté generace vytvoří štít nad Moskvou,“ řekl Ivanov. Systém má dosah 600 km, bude schopen současně sledovat a zničit až 10 balistických střel na vzdálenost 3500 km.

Podle armádního šéfa vzdušné obrany v současné době pokrývá obrana 2/3 území Ruské federace. Každý den kolem 800 lidí má povinnost zajistit bezpečnosti Moskvy, dodal. Klíčovým úkolem VKO je chránit hlavní město a hlavní průmyslové oblasti.

zdroj: http://www.freepub.comehere.cz/vse/rusko-dokoncilo-system-vzdusne-obrany

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře