Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ruské ministerstvo obrany: Bylo spolehlivě potvrzeno zabití 4845 zahraničních žoldáků na Ukrajině.

Na pozadí neúspěchu další vlny mobilizace na Ukrajině a s cílem zakrýt katastrofální ztráty příslušníků ukrajinské armády kyjevský režim zintenzivnil náborovou činnost v asijských, latinskoamerických a blízkovýchodních zemích s cílem přilákat zahraniční žoldáky, informovalo ruské ministerstvo obrany.


Od 24. února 2022 na Ukrajinu oficiálně dorazilo celkem 11 675 zahraničních žoldnéřů z 84 zemí, aby se zúčastnili bojových akcí na straně ukrajinské armády.

  • ruske-ministerstvo-obrany-bylo-spolehlive-potvrzeno-zabiti-4-845-zahranicnich-zoldaku-na-ukrajine

Největší počet žoldnéřů přišel na Ukrajinu v březnu až dubnu 2022, ale po utrpění prvních ztrát se dynamika jejich příchodu prudce snížila. Nejpočetnější skupiny přišly z Polska (přes 2 600 osob), Spojených států a Kanady (900 a více), Gruzie (přes 800), Spojeného království a Rumunska (po 700 a více), Chorvatska (přes 300) a také Francie a Tureckem kontrolované části Sýrie (po 200 a více).

K 30. červnu bylo spolehlivě potvrzeno, že v bojích zahynulo 4 845 zahraničních žoldnéřů, z velké většiny ze Spojených států, Kanady a evropských zemí. Dalších 4 801 zahraničních bojovníků uprchlo z ukrajinského území poté, co se vypořádali s postojem kyjevského režimu vůči nim. V řadách ukrajinské armády dnes nadále působí 2 029 žoldnéřů.

Podle informací získaných při výsleších zajatých ukrajinských vojáků velitelé jednotek ukrajinské armády působících na linii dotyku nenesou odpovědnost za ztráty mezi zahraničními žoldnéři. Ukrajinské velení vrhá jednotky obsazené zahraničními žoldnéři do "masových útoků" na ruské pozice v první řadě. Evakuace zraněných žoldnéřů je organizována na zbytkovém principu, až po odsunu ukrajinských vojáků.

Údajně kvůli vysokým ztrátám na personálu kyjevský režim v uplynulém měsíci začal nábor zahraničních žoldnéřů v Argentině, Brazílii, Afghánistánu, Iráku a v Američany kontrolovaných oblastech Sýrie.

V souvislosti s několikanásobným poklesem zájmu o umírání "za kyjevský režim" v Polsku, Velké Británii a dalších evropských zemích byly zintenzivněny náborové aktivity ve Spojených státech amerických a Kanadě. Tato činnost probíhá na bázi ukrajinských zahraničních institucí za asistence západních zpravodajských služeb, především CIA a jí řízených soukromých vojenských společností.

Zahraniční žoldnéři jsou kyjevským režimem využíváni jako "potrava pro děla". Jejich životy nikdo z ukrajinského velení nešetří. Proto mají jedinou možnost - utéct z Ukrajiny, nebo zemřít.

Ruské ozbrojené síly budou v rámci speciální vojenské operace pokračovat v likvidaci zahraničních žoldnéřů bez ohledu na jejich umístění na ukrajinském území.

přiloženo video:
https://vk.com/video-35660695_456365398

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Pepan 2023-07-11 11:24
Za to jsou přece placeni ne? Nebo si je ukradinci mají za ty peníze hýčkat?
Citovat
#1 Jarda K. 2023-07-10 23:58
Tie čísla sú skôr astronomické, myslím astronómiu, a židomurari komunikujú pomocou čísiel a symbolov!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře