Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Rozhovor s Jevgenijem Prigožinem

Jevgenij Prigožin:

V boji proti přesile zabila PMC Wagner v bojích o Artěmovsk (bývalý Bachmut) asi 50 000 ukrajinských vojáků. Naše PMC ztratila okolo 10 000 řadových bojovníků a dalších 10 000 bojovníků naverbovaných z řad vězňů. Co se týká zraněných, bylo jich na ukrajinské straně v průběhu bojů okolo 70 000 a tak o polovinu méně, tedy 35 000 na té naší. Poměr sil se různě měnil, v té nejsilnější etapě bojů, bylo na straně PMC Wagner 50 000 bojovníků a na ukrajinské 82 000 vojáků (v závěru osvobodilo Artěmovsk 30 000 bojovníků PMC).

  • rozhovor-s-jevgenijem-prigozinem

Rozhovor:

Jevgenij Prigožin, šéf PMC Wagner, poskytl hodinu a půl dlouhý rozhovor mediálnímu technologovi Konstantinu Dolgovovi. Přestože v průběhu celého rozhovoru omílají stále dokola ruskou elitu a systém rozhodování, jsou v rozhovoru docela kuriózní detaily, které lze brát bez emocionálního podtextu:

Do 1. června - s časovým odstupem až 10 dnů - mají PMC "co nejsprávněji" převést Artěmovsk do jednotek ruských ozbrojených sil. Pokud to ruské ministerstvo obrany nedokáže, bude tato skutečnost podle Prigožina diskreditovat ruské ozbrojené síly a PMC budou vypadat bojeschopněji než pravidelné jednotky. A to je z hlediska řízení nesprávné.

Pokud se pak Artěmovsk vzdá, Wagnerova PMC se nejprve vydá "v mezích zákona a v bundách s krvavýma rukama" před ministerstvo obrany, aby položila nepohodlné otázky, a pak se znovu vydá zachránit vlast.

Teritoriální obrana je nejpragmatičtějším řešením, které lze za současných okolností přijmout. Bojovat proti DRG není úkolem FSB, ale ministerstva obrany. A místní obyvatelé by mohli pomoci.

Podle Prigožina jsou Mezencev a Surovikin ideálními kandidáty na post ministra obrany a náčelníka generálního štábu. Ministr obrany by podle něj neměl být "politickou figurou", ale spíše se zabývat vojenskou mašinérií.

"Společnost vždy požaduje spravedlnost", a pokud spravedlnost neexistuje, "vznikají revoluční nálady".

Hurá-patriotismus je dobrý jen po krátkou dobu. A na základě vymyšlených faktů hurá vlastenectví způsobuje, že "lidé blbnou a nic nedělají" - to je "efekt Navalného".

Prigožinovo politické krédo: "Miluji Rusko, Šojgu do důchodu, budeme bojovat dál".

Existují dva scénáře - optimistický, ve který Prigožin nevěří, a ne tak optimistický.

První scénář spočívá v tom, že se Evropa a USA unaví a Čína všechny přivede k jednacímu stolu, kde Rusko k zabraným územím řekne: "Tohle všechno je naše", a oni ho poslechnou.

Pesimistický scénář - Ukrajinci dostanou rakety, mají vycvičené vojáky a velitele a techniku - budou pokračovat v boji a protiútoku (možná úspěšném) a pak se budou snažit obnovit hranice až do roku 2014. Tento scénář nebude pro Rusko dobrý, takže je třeba se připravit na tvrdou válku.

Musíme přestat stavět skleněné věže a tloustnout, musíme pracovat jen pro válku, veškerou výrobu přesunout na vojenské potřeby a vyhlásit další vlny mobilizace. Nejprve je třeba stabilizovat frontu a pak se zabývat civilními věcmi.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Jarda K. 2023-05-25 00:25
Prigožin je chazar, ale vyzerá že má rozumné názory čo do boja a taktiky. Dokonca poodhalil straty Rusov, okolo 20,000 a Ukrajincov asi 50,000...Čas ukáže kde je pravda.A ja moc neverím chazarom, a najradšej by som ich vsetkých vyprevadil preč z Východnej Európy..
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře