Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Putin se vyjádřil k NATO. A pořádně překvapil

Hodnocení uživatelů:  / 16
NejhoršíNejlepší 

Ruský prezident Vladimir Putin podepsal ve čtvrtek aktualizovaný bezpečnostní dokument, který označuje rozšiřování Severoatlantické aliance za hrozbu pro zemi. Oznámila to stanice BBC.

Ve výnosu Strategie národní bezpečnosti se dále uvádí, že nezávislá domácí a zahraniční politika Ruska spustila protiakci ze strany USA a jejich spojenců. Výnos obviňuje tyto země ze snahy o dominanci v globálních záležitostech. Tuto strategii Kreml aktualizuje každých šest let. Její nejnovější verze hovoří o tom, že Rusko posiluje svou armádu "na pozadí nových hrozeb pro národní bezpečnost, které mají složitý a vzájemně propojený charakter".

  • putin-se-vyjadril-k-nato-a-poradne-prekvapil

 

Nedávné rozmístění sil NATO v okolí ruských státních hranic představuje "porušení norem mezinárodního práva", uvádí se v dokumentu. Ke zhoršení vztahů mezi Moskvou a Západem došlo v roce 2014, kdy vypukl konflikt na Ukrajině. Putin chce, aby Západ uznal právo Ruska nakládat se svými postsovětskými sousedy, jako součástí své zájmové sféry, která nemá propojení na Severoatlantickou alianci nebo jinou Západem ovládanou organizaci, konstatuje BBC.
 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře   

#1 danpoisel@seznam.cz 2016-01-04 17:13
Pane Ulmane,
jak dnešní postsovětské státy s vervou a za vydatného přispění amerických ambasád ze svazku SSR vystupovaly, tak se mnhohé (Kazachstán, Uzbekistán, Kyrgyzstán, Bělorusko) min. v oblasti ekonomické (bezcelní unie), vojenské (společná cvičení, obranná politika), energetické tak i politické (jednotná politika) do něj zase hrnou. A to navíc při zachování národních států. Nehrne se zákonitě Pobaltí, které bylo ovládáno nepřáteli Ruska, no a státy východní Evropy, které šílí při zmanipulovaném pomyšlení na členství v EU a NATO.
A stran sféry vlivu? Cožpak si každá velmoc neudržuje svoji sféru vlivu i v okolních státech? Nebo snad máte pocit, že ČR je suverénní stát?

Facebook komentáře

Nejčtenější