Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Prezident Ruska Vladimír Putin získává stále větší vliv mezi světovými vůdci

Hodnocení uživatelů:  / 13
NejhoršíNejlepší 

Nejenže vytváří témata mezinárodních jednání, ale i navrhuje konstruktivní řešení, píše pozorovatel National Interest Nikolas Gvosdev.


Aktivní role v uregulování syrské krize dala Putinovi všechna důležitá esa v současné složité situaci, domnívá se autor článku. Migrační krize a teroristická hrozba nutí Evropu uvědomit si nutnost účinných řešení, které může nabídnout ruský prezident.

Rusko ukázalo, že zvládá úkoly, které vyhlašovala aliance v čele s USA proti IS, a kromě toho je připraveno spolupracovat. Putin dal pokyny ruským vojenským útvarům v Sýrii, aby zkoordinovaly úsilí s francouzskými ozbrojenými silami, aby připravily půdu pro další společný boj s džihádisty, poznamenává novinář.

  • prezident-ruska-vladimir-putin-ziskava-stale-vetsi-vliv-mezi-svetovymi-vudci

Moskvě se podařilo postavit všechny tečky nad i uvnitř procesu uregulování občanské války a přesvědčit Západ, že snaha odstranit prezidenta Sýrie Bašára Asada od moci pouze zhoršuje konflikt. Jestliže před několika měsíci západní analytici jednohlasně prohlašovali, že odchod Asada je nevyhnutelný, tak teď se spíše přiklánějí k variantě, kdy on může určitým způsobem pomoci naladit mír v zemi, dokonce i když Washington, Paříž a Rijád dosud tvrdí, že Asad nemůže mít politickou budoucnost.

Na pozadí prudce rostoucího významu Kremlu v řešení globálních krizí se mění i vztah k samotné zemi. Vytváření velké koalice proti IS, jejímž zastáncem je prezident Francie Francois Hollande, musí být provázeno zmírněním situace kolem Ruska. Plánovaná návštěva Hollanda se může stát signálem ke zmírnění nebo úplnému zrušení sankcí, domnívá se autor.Více: http://cz.sputniknews.com/politika/20151120/1728552/rusko-ton-svetova-politika.html#ixzz3s4PaQZK6

Facebook komentáře