Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Náčelník generálního štábu Gerasimov byl odvolán z funkce vrchního velitele SVO

Podle oficiálně ještě nepotvrzených zpráv od ruských vojenských zpravodajů, kteří se odkazují na své zdroje v Kremlu a ministerstvu obrany, byl z funkce vrchního velitele SVO odvolán náčelník generálního štábu Gerasimov a byl jím jmenován bývalý výsadkář a nynější generálplukovník a velitel ruských výsadkových vojsk Michail Teplinskij.

  • nacelnik-generalniho-stabu-gerasimov-byl-odvolan-z-funkce-vrchniho-velitele-svo
  • nacelnik-generalniho-stabu-gerasimov-byl-odvolan-z-funkce-vrchniho-velitele-svo

Dříve velel výsadkové průzkumné četě a průzkumné rotě 137. gardového výsadkového pluku. V letech 1992 až 1993 se zúčastnil podněsterské války. Od prosince 1994 do března 1995 se účastnil první čečenské války.

Vyznamenal se v bojích při přechodu řeky Sunža. Během období bojů měl nadporučík Teplinskij na svém osobním bojovém kontě asi 30 zabitých nepřátel. Za odvahu a hrdinství prokázané při plnění zvláštního úkolu byl výnosem prezidenta Ruska z 1. března 1995 nadporučíku Teplinskému udělen titul Hrdina Ruské federace.

Ještě v Čečensku se mu dostalo povýšení v hodnosti a funkci: stal se kapitánem a náčelníkem rozvědky výsadkového pluku

V roce 1999 Teplinskij absolvoval Akademii kombinovaných zbraní ozbrojených sil Ruska. V témže roce převzal velení výsadkového praporu a pokračoval v bojích ve druhé čečenské válce. Převelen k 76. gardové výsadkové divizi v Pskově, byl náčelníkem štábu a velitelem 234. gardového výsadkového pluku.

V roce 2002 se stal gardovým plukovníkem. V říjnu 2002 byl jmenován zástupcem velitele 76. gardové výsadkové divize a od roku 2003 byl jejím náčelníkem štábu.

V roce 2007 Teplinskij absolvoval Vojenskou akademii Generálního štábu ozbrojených sil Ruska. V červnu 2007 byl jmenován náčelníkem 212. gardového oblastního výcvikového střediska pojmenovaného po Hrdinovi Sovětského svazu generálporučíkovi I. N. Rusjanovi (Sibiřský vojenský okruh, Čitská oblast). Od června 2009 byl náčelníkem štábu - 1. zástupcem velitele 20. gardové kombinované armády Západního vojenského okruhu v Mulinu, Nižněnovgorodská oblast. V roce 2012 byl Teplinskij povýšen na gardového generálmajora.

Dne 19. února 2013 se Teplinskij stal velitelem 36. gardové kombinované armády Východního vojenského okruhu a 13. prosince 2014 se stal generálporučíkem. V květnu 2015 byl jmenován náčelníkem štábu územních vojsk Jižního vojenského okruhu.

Dne 14. března 2017 byl Teplinskij dekretem prezidenta Ruska jmenován náčelníkem štábu - prvním zástupcem velitele Jižního vojenského okruhu. Dne 5. dubna 2019 byl Teplinskij jmenován náčelníkem štábu - prvním zástupcem velitele Ústředního vojenského okruhu. dekretem prezidenta Ruska z prosince 2021 byl Teplinskij povýšen na generálplukovníka.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Martin Bacík 2023-07-11 08:05
Hlavně se Vy, laskavě, starejte o tu Vaši Západem dobytou totální kolonii jménem Slovensko a ČR. OTROCI by měli držet hubu...a makat na novém národně-osvoboz eneckém boji.
Citovat
#1 Jarda K. 2023-07-10 11:53
Uvidíme, či táto zmena povedie k lepšiemu v Ruskej armáde, alebo to zostane po starom...Stagna cia v zákopoch...čas si žiada získať nové územia,skomplet izovať územia kde žijú etnický Rusi,a dostať ich pod Ruskú kontrolu!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře