Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Média: PRO USA bude bezmocná proti ruským hyperzvukovým zbraním

Hodnocení uživatelů:  / 14
NejhoršíNejlepší 

Rusko testuje nový typ nadzvukového plachtícího létajícího přístroje Yu-71, který může nést jadernou munici, píše Washington Free Beacon s odvoláním na zprávu západního vojensko-analytického centra Jane's Information Group.

 

Podle údajů WFB vyvíjelo Rusko létající přístroj několik let a poprvé se jeho zkoušky konaly letos v únoru. Stroj je součástí ruského tajného projektu 4202 spojeného s raketovým programem.

Podle mínění autorů zprávy realizuje Rusko daný projekt v pokusu předstihnout americkou protiraketovou obranu, která se vytvářela, aby zasahovala balistické cíle pohybující se po předem vytýčených drahách.

  • media-pro-usa-bude-bezmocna-proti-ruskym-hyperzvukovym-zbranim
Hyperzvukové přístroje podobné tomu, který zkonstruovalo Rusko, je mimořádně složité objevit a sestřelit, protože se pohybují po předem nevymezené dráze a jejich rychlost dosahuje až 11200 km/hod.

Yu-71 se podobá nedávno testovanému čínskému letounu WU-14. Jak zdůrazňuje Washington Times, hodlá Rusko v letech 2020-2025 rozmístit na polygonu nedaleko obce Dombarovskij 24 hyperzvukové létající přístroje s jadernými bojovými hlavicemi. Hyperzvukový systém předpokládá jak strategickou, tak i konvenční modifikaci, píše Washington Times.

Podle mínění WT hodlá Rusko využít hyperzvukového vojenského projektu jako nástroje nátlaku během jednání s USA o kontrole zbraní.Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20150628/613119.html#ixzz3ed47jemL

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 martin 2015-10-15 21:18
Zdá se, že v momentě odpalu této zbraně, by se Obama stihl tak maximálně zachechtat, a poškrábat za uchem.A pak by mu pod okny zasvítilo ruské sluníčko.

Facebook komentáře