Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Všichni by měli vědět, že jsme ještě nic vážného nezačali

Jednou větou říká Putin více než stovka politologů dohromady.

"Všichni musí vědět, že jsme zatím nic vážného nezačali," řekl V.V. Putina o válce na Ukrajině.

Vojenský konflikt na Ukrajině je na "ruské" poměry skutečně malý, Rusové postupují pomalu, záměrně, aby se vyhnuli velkým ztrátám. Postupují pouze v Donbasu, jinde pouze upevňují získané pozice. Za Rusko bojují Wagnerovi, Kadyrovovi, dobrovolníci z různých částí Ruska, naprostá většina ruské armády - profesionálové "odpočívají".

  • jednou-vetou-rika-putin-vice-nez-stovce-politologu-dohromady

Rusové také využívají staré sovětské vybavení, které by jinak skončilo na smetišti. Nesouhlasili s velkým konfliktem s tisíci mrtvými denně (politická sebevražda). Mají čas. Sankce jsou již uvaleny, nemají kam spěchat. Nové smlouvy na ropu a zemní plyn jsou již podepsány...

Iluze o tom, že Ukrajina znovu získá Donbas a Krym, nepřicházejí v úvahu ani v hypotetické rovině.

Čím dříve Ukrajina začne jednat o míru, tím lépe pro ni. Pokud chtějí Ukrajinci existovat, musí se zbavit Zelenského, s ním se Ukrajina utopí v krvi, vylidní se a zbankrotuje... Ukrajinu už opustilo více než 8 milionů lidí. Vrátí se? Do ruin, do chudoby?

Když Putin říká, že ještě ani pořádně nezačal válku, znamená to, že má za sebou obrovskou bojovou armádu s jadernými zbraněmi.

Zdá se, že západní politici jeho slovům nerozumějí, nebo spíše nechtějí rozumět...

zdroj: https://miroslav1.blog.pravda.sk/2022/07/07/jednou-vetou-povie-putin-viac-ako-sto-politologov-dokopy/

---------------------------------------------------------

Putin: Rusko na Ukrajině ještě pořádně nic nezačalo

„Dnes slyšíme, že nás chtějí porazit na bitevním poli, no, co na to říct, ať to zkusí. Mnohokrát jsme slyšeli, že Západ s námi chce bojovat do posledního Ukrajince. Pro ukrajinský lid je to tragédie, ale zdá se, že vše k tomu směřuje,“ řekl ruský prezident na setkání s vůdci frakcí Státní dumy.

Válku na Ukrajině rozpoutaly západní země, ony jsou viníci toho, co se děje, řekl ruský prezident Vladimir Putin na setkání s vedením Státní dumy a vůdci frakcí.

„Říkají nám, že jsme začali válku na Donbasu, na Ukrajině. Ne, rozpoutal ji právě tento kolektivní Západ, organizující a podporující protiústavní ozbrojený převrat na Ukrajině v roce 2014 a poté povzbuzující a ospravedlňující genocidu proti lidem na Donbasu. Tento kolektivní Západ je přímým podněcovatelem, viníkem toho, co se dnes děje,“ řekl Putin, informují oficiální stránky hlavy státu.

Putin tvrdí, že Rusko neodmítá mírové rozhovory. Ti, kteří je odmítají, by podle jeho slov měli vědět, že „čím dál, tím obtížněji se jim bude s námi domlouvat“. 

„Všichni by měli vědět, že jsme celkově ještě nic vážného nezačali,“ řekla hlava státu.

Vedení vojenské operace znamená podle Vladimira Putina začátek „radikálního rozkladu světového řádu amerického typu, jde o začátek přechodu od liberálně-globalistického amerického egocentrismu ke skutečně multipolárnímu světu“. Podle jeho názoru je tento svět založen na mezinárodním právu, suverenitě národů a civilizací, spravedlnosti a rovnosti.

Prezident Ruské federace se domnívá, že Západ se snaží světu vnutit „model totalitního liberalismu, včetně nechvalně známé kultury zrušení a plošných zákazů“. 

Podle jeho názoru si národy většiny zemí takový život a takovou budoucnost nepřejí a usilují o „smysluplnou, skutečnou suverenitu“. 

„A prostě je unavilo klečet na kolenou a ponižovat se před těmi, kteří se považují za výjimečné,“ dodal Vladimir Putin.

Podle hlavy státu, členům NATO „připadala absurdní“ myšlenka vstupu Ruska do aliance v době, kdy vztahy mezi Ruskou federací a NATO byly „jak se tehdy zdálo, bez mráčku“. 

„A proč? Ano, protože zemi jako Rusko prostě nepotřebují, proto. Právě proto podporovali terorismus, separatismus v Rusku, vnitřní destruktivní síly a pátou kolonu v naší zemi,“ řekl Putin.

Hlavní teze:

Západ v čele se Spojenými státy byl po desetiletí extrémně agresivní vůči Rusku. Naše návrhy na vytvoření systému rovné bezpečnosti v Evropě byly zamítnuty.

Máme mnoho příznivců, a to i v samotných Spojených státech a v Evropě, a ještě více na jiných kontinentech a v jiných zemích a bude jich stále více.

Bylo nám řečeno, že jsme zahájili válku na Donbasu na Ukrajině. Ne, rozpoutal ji právě tento kolektivní Západ, organizující a podporující protiústavní ozbrojený převrat na Ukrajině v roce 2014 a poté povzbuzující a ospravedlňující genocidu proti lidem na Donbasu.

Pravdou a realitou je, že národy většiny zemí ve skutečnosti neusilují o formální, dekorativní suverenitu, ale o podstatnou, skutečnou suverenitu a jsou jednoduše unavené z klečení a ponižování se před těmi, kteří se považují za výjimečné.

Pokusy Západu vnutit světu svůj světový řád jsou odsouzeny k záhubě

Konečný výsledek SVO bude v každém případě dosažen, o tom není pochyb

zdroj: https://www.pokec24.cz/politika/putin-rusko-na-ukrajine-jeste-poradne-nic-nezacalo/

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 nowak 2022-07-08 19:14
Když lidem v západních zemích od kolébky tlučou do hlavy,že jsou lepší,že mají vše lepší než ostatní země,vlastně jsou nadlidé, ..a to již vice jak 100 let,CO OD NICH,JEJICH MYŠLENÍ můžeme očekávat?
Někdy ani pád držkou na chodník jejich myšlení nezmění.Ale tak to je a historie má svá pozitiva proč ke změně dojít musí. A DOJDE!!!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře