Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Havarovaným Tu-154 letěli hudebníci Alexandrovova pěveckého souboru a novináři

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Havarovaným u Soči Tu-154 letěli umělci Alexandrovova armádního pěveckého souboru a devět novinářů, sdělila v neděli tisková služba ministerstva obrany RF.

„Na palubě zmizelého z radarů letadla Tu-154 byli vojáci ozbrojených sil RF a také umělci Alexandrovova pěveckého souboru, jež letěli na základnu Hmeimim (Sýrie), aby blahopřáli ruskému leteckému oddílu k Novému roku, a devět zástupců ruských masmédií," praví se v zprávě.

Akademický armádní Alexandrovův soubor je největší vojenské umělecké těleso v Rusku založené v roce 1928. Soubor měl triumfální pohostinská vystoupení v Československu, Mongolsku, Finsku, Polsku, v roce 1945 uspořádal koncert pro účastníky Velké trojky.

V době Druhé světové války měl soubor asi 1500 koncertů, natáčel desky, zpíval v rozhlase. Náčelníkem souboru, uměleckým vedoucím Akademického Alexandrovova armádního pěveckého a tanečního souboru je generálporučík Valerij Chalilov.

 

  • havarovanym-tu-154-leteli-hudebnici-alexandrovova-peveckeho-souboru-a-novinari

V současné době má soubor v repertoáru více než dva tisíce děl. Jsou to lidové písně a tance, vojenské tance, písničky domácích autorů, duchovní hudba, klasická děla ruských a zahraničních skladatelů, hity světové populární hudby.

Soubor koncertuje ve vojenských posádkách, jednotkách Ruské armády. Nejednou pořádal koncerty v místech válečných akcí: v Afghánistánu, Jugoslávii, Podněstří, Tádžikistánu, Čečenské republice. Alexandrovci procestovali s koncerty celé Rusko, měli pohostinská vystoupení ve více než 70 evropských, asijských, afrických a amerických zemích a všude sklízeli úspěch.

V České republice plánoval sbor turné v květnu.

Číst dál: https://cz.sputniknews.com/svet/201612254401644-Havarovany-Tu-154-hudebnici-Alexandrovuv-pevecky-soubor-novinari/

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 miroslav petr 2016-12-25 19:29
Jak je možné,že někdo nechápe,že Svaz Sovětských socialistických republik už27, slovy dvacet sedm let nexistuje,ale tuto dobu už existuje kapitalistické Rusko,díky sankcím prosperující a potravinově už téměř nezávislé na ostatních.Pouhý ch 16 let po válce vyletěli do vesmíru.USA,kte rá válku nezažila,se dostala do vesmíru později.USA dodnes neumí vyrábět raketové motory....

Facebook komentáře