Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

DIE WELT: PUTIN CHYSTÁ DOLARU „ZLATÉ“ PŘEKVAPENÍ

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

…..z kterého se dolar již nikdy nevzpamatuje. Jenom aby se z toho vzpamatovala Evropa….

Nehledě na finanční těžkosti, Rusko intenzívně doplňuje své zlaté rezervy. Tímto způsobem sleduje Vladimir Putin vlastní plán, protože ekonomické podklady pro takové masové nákupy nejsou, píší německé noviny Die Welt.

„Je to tichý útok na panství dolaru. Vladimir Putin kupuje zlato a dělá to bez hluku, ale jedná přitom velkoryse: v lednu byly rezervy zvětšeny o 20 tun zlata a to už tady dlouho nebylo, zdůrazňuje vydání. V současné době tvoří zlaté zásoby Ruska více než 1300 tun. Zatímco se politické kruhy obávají nové studené války mezi Moskvou a Západem, ve finančním sektoru už dávno začala“, píše Die Welt.

Jak se uvádí v článku, Putin se snaží zlomit nadřazenost USA a Evropy.

„Kdo kupuje zlato, ten vytváří překážky dominanci západních měn. V tom spočívá jeho taktika. Za ní se neskrývá nic jiného, než nárok na světové prvenství. Ekonomické důvody zvětšovat vlastní rezervy Rusko prakticky nemá: nachází se v nejtěžší — od 90. let — ekonomické krizi, rubl stále klesá, a proto se v zemi musí s každým dolarem počítat“.

 

 
  • die-welt-putin-chysta-dolaru-zlate-prekvapeni

Ale Putin dává přednost zvyšování zlatých zásob, zdůrazňují německé noviny. Podle údajů vydání se zlaté rezervy Ruska zvýšily od roku 2005 téměř čtyřikrát. Pouze za posledních 12 měsíců se zvětšily více než o 200 tun.„Putin chce odmítnout dolar za každou cenu“, tvrdí autoři. Podle jejich slov je teď skutečně možné použít peníze jako finanční zbraň a Washington to v minulosti využíval, aby vyvíjel nátlak na Rusko.

 

Sankce, které Západ zavedl během krymské krize, připravily ruské podniky o možnost brát půjčky na mezinárodních trzích, protože se tam všechny operace obyčejně provádějí v dolarech. Teď chce Putin snížit závislost na hlavní světové měně, píše vydání.

Jak zdůrazňují německé noviny, Moskva od roku 2008 stále zvětšuje své zlaté zásoby. Je zajímavé, že i další státy ve sféře vlivu Putina zvyšují své zlaté rezervy, píše Die Welt.

„Kazachstán, který je členem Euroasijského ekonomického svazu, vytvořeného Putinem, kupuje zlato už nepřetržitě 40 měsíců — je zřejmé, že Moskva má na něj velký vliv“, praví se v článku.

Aktivněji než Rusko kupuje zlato pouze jedna země — Čína, zdůrazňuje Die Welt. Teď tvoří její rezervy 1600 tun a díky tomu zaujímá Čína páté místo v světovém žebříčku v zásobách zlata. Rusko se nachází na šestém místě. Přední místa patří USA, Německu, Itálii a Francii.

Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20160225/2452740/welt-putin-dolar-zlate-prekvapeni.html#ixzz41Dqbdo7p

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře   

#2 Bus Bělojar 2016-02-29 15:33
Ještě bych dodal,že v Kazachstánu se zlato těží,nemám žádné konkrétní informace,ale má to být jedno z nejbohatších nalezišť drahých kovů na světě,které stále leží ladem.
#1 Bus Bělojar 2016-02-29 08:56
Paní Irča Veselá-vy jediná jste zmínila absolutně to nejzásadnější z celého článku.USA,Něme cko,Itálie,Fran cie.Jak je vůbec možné,že tyhle 4 země mají nejvíc zlata? U Židů(USA) to chápu,to je jejich životní priorita,ale kde Německo nakradlo tolik zlata je asi všem lidem jasné.Nejen že uloupili zlato u nás,ale i v Rusku,v Maďarsku,v Polsku a bůhvíkdeještě. Před 70.lety prohráli další válku(asi pěti stou v pořadí),ale dnes ovládají celou Evropu,jejich nesvéprávná kancléřka,slouž ící jen židům,resp.chaz arům(viz kancléřský pakt),diktuje každému státu co má dělat.Lidi probuďte se,prosím Vás.

Facebook komentáře