Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

CNN o přehlídce: v letošním roce Kreml překonal sám sebe

 

Jubilejní vojenská přehlídka věnovaná 70. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce, která se konala na hlavním náměstí Ruska, to nebyl jen projev úcty k minulosti, ale i demonstrace současné vojenské síly Ruska, oznamuje CNN.

 

  • cnn-o-prehlidce-v-letosnim-roce-kreml-prekonal-sam-sebe
  • Přehlídka vítězství na Rudém náměstí
„Kreml vždycky uměl pořádat efektní vojenské přehlídky, v letošním roce ale překonal sám sebe. Po Rudém náměstí pochodovalo přes 16 tisíc vojáků — byla to vskutku působivá podívaná!", zdůraznil zpravodaj televizního kanálu Matthew Chance.

Každá Přehlídka vítězství je pro Rusko možností „ukázat vojenské svaly" a ani tento rok nebyl výjimkou", zdůraznil novinář.

Diváky poprvé seznámili s novým vysocetechnologickým ruským tankem T-14, který byl zhodnocen jako mimořádně účinná zbraň. Kreml si rovněž nenechal ujít příležitost předvést svůj jaderný arzenál.

Nyní, kdy se mezi Ruskem a Západem vytvořily napjaté vztahy, se tyto mezikontinentální balistické rakety staly jednoznačnou připomínkou toho, jak ničivou sílu má k dispozici Rusko, zdůrazňuje CNN.

„Je to příznak nepodrobení se Ruska, příznak toho, že pokusy Západu ignorovat Rusko budou neúspěšné. Rusko je silné a má vlivné přátele", zdůrazňuje vojenský komentátor Pavel Felgenhauer.

Podle jeho názoru měla grandiózní přehlídka signalizovat Západu: Rusko je opět vojenská velmoc.Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20150510/382411.html#ixzz3ZkDv3vMn

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 M.Dedek123@seznam.cz 2015-05-11 11:54
Považuji za potřebné znovu poukázat na zásadní výzvu všem státům světa, která zazněla na vojenské přehlídce v Moskvě v projevu prezidenta Ruska. V projevu Putin na vojenské přehlídce vyzval k upevnění světové bezpečnosti, což je chvályhodné. Je třeba ocenit především jeho výzvu týkající se všech mocností: »Našim společným úkolem se musí stát vypracování systému rovnoprávné bezpečnosti všech států odpovídající soudobým hrozbám, který bude vybudován na regionálním a globálním základě mimo vojenské bloky,« řekl Putin. Jedna možná cesta k dosažení Putinem požadované světové bezpečnosti je uvedena v dopisu všem lidem na planetě, který byl zveřejněn např. na: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html
Citovat
#1 damirr@volny.cz 2015-05-11 08:01
Vlastík Jíra coby "užitečný idiot" je oravdu na svém místě. Je jen smutné, že tahle země zplodila takové "užitečné idioty". Asi se tenhle trouba vzhédl v užitečném idiotovi jménem Klvaňa, nebo Němcová, či idiot Kalousek?
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře