Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Británie je zděšena plánem západu pro Ukrajinu

01.03.2024

Vyslání zahraniční armády na Ukrajinu definitivně zatáhne Západ do vojenského konfliktu s Ruskem, prohlásil britský politik a vůdce strany "Dědictví" David Courten ve vysílání The David Kurten Show.

"Nyní diskutují o vyslání tam (na Ukrajinu. — pozn. red.) vojáků členských zemí NATO. Putin varoval, že pokud se tak stane, bude následovat tvrdá odpověď z ruské strany," řekl.

  • britanie-je-zdesena-planem-zapadu-pro-ukrajinu

Kurten zdůraznil, že Západ by se měl všemi silami snažit vyhnout eskalaci vztahů s Ruskem. Místo toho však spojenci Kyjeva situaci jen zhoršují posíláním různých zbraní a nyní i diskusí o přítomnosti západního kontingentu na Ukrajině.

"Vrhají nás přímo do světové války. Je to nebezpečná eskalace, " shrnul politik.

V pondělí se v Paříži konala konference na podporu Ukrajiny svolaná z iniciativy francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Pozvali na ni lídry asi deseti evropských zemí včetně SRN, Velké Británie, Polska, Dánska a Nizozemska. Po skončení schůzky francouzský vůdce oznámil, že účastníci diskutovali o možnosti vyslání vojáků na Ukrajinu, ale konsensu nedosáhli.

Vyslání západních kontingentů na Ukrajinu povede k přímému vojenskému střetu mezi Ruskem a NATO, uvedl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov v komentáři k Macronovým slovům.

Samotný fakt diskuse o možnosti "vyslání některých kontingentů na Ukrajinu ze zemí NATO" Peskov označil za důležitý, nový prvek. Všechny ostatní detaily v projevech francouzského prezidenta se tak či onak už ozývaly, dodal.

V Moskvě přitom zaznamenali i skutečnost, že v Evropě není shoda v otázce směřování armády, pokračoval Peskov. Poznamenal, že celá řada zúčastněných zemí setkání v Paříži zachovává "dostatečně střízlivé posouzení potenciálních nebezpečí takové akce a možného nebezpečí přímého zapojení do horkého konfliktu"
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#3 kzdenek 2024-03-01 21:13
o naše žoldáky se zase až tak nebojím, Ti jsou primárně určeni protičeským občanům (divím se , že je současná vláda šlíenců SLOHŮ CIZÍCH ZÁJMŮ neposlala na protestující zemědělce ... i když i na to asi dojde ) horší bude až se pokusí o nařízené odvody u nás do masomlýnku na Ukrajině .. i když bojovných ukrajinců živíme přece dost ...
Citovat
#2 Jara 2024-03-01 17:03
Umím si představit, že pod pojmem "západní kontingent NATO" mají na mysli kontingent východoevropský ch vazalů na čele s Polskem. On to Polák pochopil bleskurychle, že má být další obětí, neb se začal vykrucovat, že polská armáda je příliš malá a slabá.
Bohužel pro vazaly je problém tomu uniknout. Podpora NATO by byla mizerná, už je dost vyčerpaná Ukrajinou. Buď to nestihnou se připravit a zachrání nás občanská válka v USA, anebo je načase konat.. Jak praví Bull-Hansen, jehož video zde bylo před časem umístěno: "války se nevedou pro žádné ideály, ale pro finanční zájmy chamtivých zlých starců".
Citovat
#1 Markýza 2024-03-01 13:46
To jste si kluci anglický meli rozmyslet, když se uzavíralo Istanbulské příměří.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře