Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Biden varoval Saakašviliho, aby nedestabilizoval situaci

  • bidensaakasvilix
Americký viceprezident Joe Biden v telefonickém rozhovoru s gruzínským prezidentem Michailem Saakašvilim vyjádřil „znepokojení nad růstem napětí" v regionu, které mimochodem nastalo krátce poté, co Biden v Tbilisi podpořil Saakašviliho a zopakoval americkou loajalitu jeho režimu.
Nyní ale v telefonickém rozhovoru vyzval „všechny strany konfliktu, aby se vystříhaly kroků směřujících k destabilizaci situace", přičemž znovu ujistil Saakašviliho, že USA podporují „gruzínskou demokracii".
Hovor Bidena se Saakašvilim se uskutečnil několik hodin poté, co Barack Obama o stejném tématu hovořil s ruským prezidentem Dmitrijem Medveděvem.
Před blížícím se výročím loňské srpnové války v Jižní Osetii, kterou Saakašvili rozpoutal nočním dělostřeleckým ostřelováním spící jihoosetské metropole Cchinvali, panuje na hranici mezi Jižní Osetií a Gruzií napětí. Jihoosetské úřady obvinily Gruzii, že ostřeluje jejich území z minometů, zatímco Gruzie obvinila Rusko, že posouvá jiohoosetskou hranici hlouběji do gruzínského území. Ruská armáda v Jižní Osetii byla uvedena do stavu zvýšené bojové pohotovosti.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře