Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Bashirov: Útok na satelity NATO je dobrou reakcí na útoky proti Nord Streamu

06.10.2022

Ruská armáda připravila dobrou „odpověď“ na útoky proti Nord Streamu.

Oznámil to ruský politický stratég Marat Baširov.

5. října některá média uvedla, že průzkumné satelity aliance NATO vypadly z provozu po ruském použití pokročilých laserových zbraní.

V důsledku toho Západ ztratil schopnost kontrolovat pohyb části ruských jaderných zbraní, píše tisk.

Podle mnoha odborníků ruská armáda používala laserový systém Peresvet, který je schopen zneschopnit satelitní zařízení na vzdálenost až 1500 kilometrů.

  • bashirov-utok-na-satelity-nato-je-dobrou-reakci-na-utoky-proti-nord-streamu


V západních médiích se objevily zprávy, že po použití tohoto nejnovějšího typu zbraně aliance „ztratila kontrolu nad polovinou ruských jaderných raket“.

Baširov ve svém kanálu Telegram naznačil, že neutralizace západních satelitů je reakcí Moskvy na nedávné vyhození plynovodů Nord Stream do povětří. Přijatá opatření učiní použití mnoha amerických zbraní v zóně NMD neúčinným. Například MLRS HIMARS.

"Neutralizace satelitů je dobrá reakce na vyhození Nord Streamu. Bez satelitů jsou americké HIMARS obyčejné Kaťuše," shrnul expert.

Zdroj: https://military.pravda.ru/news/1756427-khoroshii_otvet_vs_rf_na_podryv/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#5 P.A.Semi 2022-10-14 00:11
Cituji Bálek Zdeněk:
... který může způsobit menší výbuch jaderné zbraně na oběžné dráze. ...

To radši nechtějte !
To totiž vyvolá především EMP impuls dole na zemi, mnohem víc než na orbitu...
V 60-tých letech to zkoušeli v Pacifiku - project Argus, na Hawaii přes 1000 kilometrů daleko jim vyhořelo pouliční osvětlení...
Tohle leda kdybyste chtěli v celé Evropě najednou vypálit veškerou nestíněnou elektroniku...

πα½
Citovat
#4 Bálek Zdeněk 2022-10-07 22:12
Ještě bych dodal, protože to téma je komplikovanější : Veškerou pozemskou, satelitní komunikaci lze vyřadit pomocí BMP, elektronického magnetického impulsu, který může způsobit menší výbuch jaderné zbraně na oběžné dráze. Tím Američané, pochopitelně disponují, ale nemají, na rozdíl od Rusů, technologie, schopné vyřazovat konkrétní jednotlivé satelity, což Rusové nedávno demonstrovali při likvidaci svých vysloužilých satelitů. Tudíž likvidace ruského satelitního sytému Glonas by zároveň znamenala likvidaci veškerého, tedy i amerického, komunikačního satelitního systému. A do toho Američané nepůjdou, protože by se sami definitivně odřízli od komunikace, na níž je jich armádní informační systém zcela závislý (více než ten ruský). Lokální, pozemní rušení, nejenom satelitní komunikace, předvedli Rusové během bojů v Sýrii, kdy zde vytvořili oblast o rozloze přibližně 600 km čtverečních, ve které nefungovala jakákoliv radiokomunikace NATO. A pokud jde o vnější řízení řízených střel americké armády, pak na toto téma se již vedly dohady během druhé americké invaze do Iráku, kdy americké řízené střely (Tomahawk) dopadaly zcela jinam, než bylo původně zamýšleno. Ano, byly to tehdy dohady, ale realita od té doby je jen potvrzuje. Nepodceňujte Rusy, to, o čem dnes veřejně hovoří, je jen zlomek toho, co se skrývá za jejich skutečnou vojensko průmyslovou silou!
Citovat
#3 disident 2022-10-06 19:28
Vynikající zpráva. Rusové by měli zničit i všech 5000 satelitů pro technologii 5G. Kdo jim (USA) dovolil tyto satelity vypustit ? Dělají si co chtějí, jako by planeta byla jen jejich. Jen do nich !
Citovat
#2 Bálek Zdeněk 2022-10-06 16:25
Z dnešního VK (zdroj tam, bohužel, uveden nebyl):
Nevysvetliteľné veci sa dejú nielen pri Belgorode, Murmansku a Podoľsku, kde sú k oblohe zamierené nepochopiteľné lúče a ľudia špekulujú o bojovom laseri a protisatelitnýc h zbraniach Peresvet.
Nevysvetliteľné sa deje aj pri Donecku - lietadlá NATO už štvrtý deň hádžu bomby na svoje pozície v oblasti opevnenia Avdejevka.
Nejde nám do hlavy, prečo sa chochol zbláznil. Existuje predpoklad, že technika NATO sa "mýli" s ruskou pomocou. A to je dobre.
Citovat
#1 Karel 2022-10-06 14:33
Kéž by to byla pravda ! Každá akce vyvolává reakci.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře