Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Chovanec přesvědčoval Zemana, že "Koniáš" je důležitý. No, přečtěte si raději sami, jak to dopadlo

Vezme prezident Zeman na milost nový ministerský úřad proti dezinformacím? O jeho prospěšnosti hlavu státu v úterý odpoledne na Hradě přesvědčoval šéf resortu vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Podle vyjádření Hradu po skončení schůzky Chovanec u prezidenta nepochodil.

Prezident Zeman i jeho mluvčí Ovčáček již několik týdnů pravidelně a často kritizují nově vzniklé Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám, kterému se mezi některými politiky i médii přezdívá „ministerstvo pravdy“, „cenzorní úřad“ či „novodobý Koniáš“. Hrad užívá přirovnání ČÚTI, tedy Český úřad pro tisk a informace, což byla cenzorská instituce za bývalého režimu.

Ostře negativní stanovisko, které Zeman vyjádřil už ve svém Vánočním poselství, se nejspíš značně nepozdávalo ministrovi vnitra Milanu Chovancovi. Chtěl proto hlavu státu přesvědčit a přinést konkrétní argumenty, proč by úřad měl existovat.

  • chovanec-presvedcoval-zemana-ze-konias-je-dulezity-no-prectete-si-radeji-sami-jak-to-dopadlo

 

Setkání Zemana s Chovancem se na Hradě konalo v úterý odpoledne a prezidentská kancelář následně informovala, co během setkání se šéfem vnitra Miloš Zeman sdělil. Z prohlášení plyne, že se Milanu Chovancovi prezidenta republiky o prospěšnosti „ministerstva pravdy“ přemluvit nepovedlo.

„Prezident republiky vyjádřil na setkání názor, že ve svobodné společnosti: 1. Nikdo nemá monopol na pravdu. 2. Odhalení skutečných dezinformačních kampaní vyžaduje kvalifikaci a zdroje zpravodajských služeb, což 15 úředníků na ministerstvu vnitra nemá. 3. Dosavadní personální struktura tohoto útvaru svědčí spíše o ideové zaujatosti některých jeho pracovníků, což se projevuje i dokumentovaným negativním vztahem k nově zvolenému prezidentovi USA Donaldu Trumpovi,“ stojí v hradním prohlášení.

Na druhé straně prý prezident Zeman podpořil Chovancovo úsilí ve věci zbraňové politiky a přislíbil, že na Pražském hradě přijme vedení nově ustavené finanční policie. Její vznik totiž Miloš Zeman dlouhodobě podporoval.

zdroj:http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Chovanec-presvedcoval-Zemana-ze-Konias-je-dulezity-No-prectete-si-radeji-sami-jak-to-dopadlo-470710

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 damirr@volny.cz 2017-01-11 05:49
Co to máme za idioty ve vládě? A různí "chovanci" se pokoušejí o totalitní manévry. Ono nestačí, že jsou idioti v USA, ale množí se závratnou rychlostí i u nás. Zřejmě se chtějí zavděčit Obamovi v podlosti a s IQ houpacího koně. Celá vláda ČSSD spolu s lidovci je toho důkazem. Tolik idiotů na jednom smetišti, to je opravdu vrchol snůšky "inteligence" tvorů zvaných homo sapiens. A Zeman musí těmto hlupákům vzdorovat. A to je obrovský problém, neboť 100 krát nic umořilo i osla. A tak jen zíráme, jaký blbec se zase vynoří s nějakým novým nápadem jak otravovat ovzduší českému národu. Ono nestačí, že máme Hermana, ale i Chovanec je ze stejného vrhu, spíše smetiště.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře