Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Arogance a nabubřelost současné vlády ODS+KDU-ČSL+STAN+TOP09+PIRATI se zvětšuje

Jana Marková 

Odporná arogance současné moci úspěšně posunuje hranice až na hranu. Sem tam i za hranu. Finančního rozpočtu, dobrých mravů a koneckonců leckdy i zákona. Aneb jak si vláda kupuje média. 
 
Pokaždé, když ráno otevřu různé deníky, nestačím se divit, jak bezskrupulózně si tato parta přisvojuje všechnu moc. Jak nám všem demonstruje, že teď už si může dovolit všechno. A že jsou v podstatě nepostižitelní. Úplně klidně si vytřou pozadí se státními financemi, se svobodou slova, i s námi všemi.

  • arogance-a-nabubrelost-soucasne-vlady-ods-kdu-csl-stan-top09-pirati-se-zvetsuje
  • Spousta dezinformací se nakonec ukázala být pravdivými fakty, možná proto tak vadí Fialovi a jeho vládě?
Můžou si dovolit upalovat hlavu odcházejícího prezidenta a procházet se s ní demonstrativně po Hradě a nikdo neudělá nic. Mohu mít proti Miloši Zemanovi milion výtek, a také je mám, ale zároveň to byl on, kdo pro nás uzavřel stavidla bezuzdné migrační vlny, když válcovala na pokyn madam Merkel Evropu. Byl to také on, kdo byl dvakrát přímou volbou zvolen prezidentem této země, a pokud ho někdo z těch novodobých „demokratů“ za vulgárnost kritizuje a dovolává se při tom slušnosti a respektu, nemůže se potom sám chovat jako naprosté hovado. Nebo vlastně už může? 
 
Můžou si dovolit veřejně tolerovat za osobního dozoru ministra vnitra banderovské vlajky a nikdo neudělá nic. Inu není nacista jako nacista. Už ne. 
 
Můžou si dovolit účelově převolit Radu ČT tak, aby Kavčí hory už navždy patřili pouze těm co vládnou, můžou si dovolit změnit volební zákon a zavést korespondenční volbu tak, aby už vládli právě oni, a na věky věků. Přerod má být definitivní a nezvratný. Média nám k tomu dopomoz. 
 
Spousta dezinformací se nakonec ukázala být pravdivými fakty, možná proto tak vadí Fialovi a jeho vládě?
 
A mohou si zasponzorovat a pojistit z peněz nás všech i ostatní média, která si vyberou. A udělali to. Netransparentně a jen několik týdnů před koncem ve funkci zmocněnec vlády pro oblast médií a dezinformací Michal Klíma rozdělil pro vybraná česká média miliony korun. Smlouvu na nákup mediálního prostoru uzavřel Úřad vlády poslední lednový den, a mediální agentuře Lion Communications za to zaplatil přes 7,5 milionu korun bez DPH.
 
Ta potom měla  „inzerci“ do předem vybraných médií zadat. Podle jakého klíče je Úřad vlády vybral, není známo. A oznámit to nehodlá. Za co je tedy těch 7,5 milionu korun? Za to, že odešle sekretářka pár formulářů na předem domluvené adresy? No bravo. 
 
Bohužel to, že celá tato pozice zmocněnce pro boj s dezinformacemi byla naprosté chucpe a na nátlak veřejnosti v ní musel Klíma po necelém roce skončit, a následně byla zrušena jako taková, ovšem v tomto případě nemění vůbec nic. Narychlo ušitý kontrakt platí. Miliony ze státní kasy potečou tam, kam mají. 
 
Taky vám to přijde jako regulérní úplatek vytažený z našich kapes? Mně ano. To bylo řevu, že Andrej koupil Mafru. A není toto stejné? Nekupuje si regulérně pomocí jakoby reklamy vládní koalice jen další a další novinářské patolízaly? A slyšíte to někoho napadat, zpochybňovat nebo dokonce žalovat? Ne? Není to divné?
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Přemysl Javornický 2023-03-12 10:30
My vše vidíme a konáme, abychom právě toto a jiné projevy nadutosti a nelidskosti již vídat nemuseli.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře