Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Zatímco na Hradě a ve Strakovce……

Nadcházející říjnová a listopadová výročí, která v projevech našich rádoby státníků budou překypovat slovy svoboda a demokracie zcela jistě povedou k zamyšlení mnohých občanů . K úvahám nejen o tom v jakém stavu se skutečně země nachází, proč tomu tak je, ale především jak ze současné šlamastiky ven.

  • zatimco-na-hrade-a-ve-strakovce

Nový „majitel“ Hradu Pepa, slibovaný řád a klid zřejmě již nenastolí. Kancelář prezidenta republiky se svíjí v osobních křečích jeho zaměstnanců a zatím má daleko k poměrům z doby tolik kritizovaného svého předchůdce Miloše Zemama. I za tohoto stavu, v době, kdy stát okrádá své občany každým dnem, dochází u mnohých zaměstnanců KPR ke skokovému  navýšení platů téměř o 25 %, na symbolických 100 tisíc Kč.

O „nápadech“ agenta Pávka, které dle mnohých právníků hraničí s vlastizradou je zbytečné se zmiňovat. Doufejme jen, že to, co nestihl Havel počínaje rozbitím republiky, nedokončí právě Pepa.

Ani ve Strakovce stav růžovější není, ba naopak. Fialův kabinet v pohodě přečkal třetí pokus o jeho svrhnutí. Může tak s úsměvem na tvářích ministrů vlády započat v realizaci nedávno ohlášeného druhého restartu České republiky, avizovaný lhářem Fialou. K další devastaci ČR, jejímu astronomickému zadlužování pro další generace občanů.

Jak bude nový vládní restart asi vypadat je zřejmé z  „úspěchů“ dvouletého prvního restartu od vzniku „vládnoucího“ asociálního kabinetu . Znehodnocení úspor občanů o cca 20%. Ožebračení seniorů v důsledku přijetí protiprávní úpravy valorizace penzí. Nedostatek základních léčiv na který si prý máme zvykat. Hroutící se nejen sociální a zdravotnický systém.

Hitem k dosažení avízovaného druhého restartu ČR má být zřejmě nedávno přijatý vládní konsolidační balíček opatření 2023. Ten ve skutečnosti bude jen pokračováním ve vysávání téměř prázdných peněženek rodin o dalších desetitisíce Kč ročně, kterými Fiala se svými kumpány bude navyšovat vojenský rozpočet k nákupům předražené armádní techniky a zbraní určené pro potřeby USA a NATO v jejich válce s RF a následně s ČLR a pokračovat v dosavadní bezmezné podpoře přibývajících občanů z Ukrajiny na našem území na úkor svých občanů.

I za této situace jednotliví ministři pamatují ve svých výdajích na sebe a svá ministerstva. Příkladů rozmarů přibývá každým dnem, viz nedávný Jurečkův nákup atypického nábytku do své kanceláře za statisíce Kč.

Občané mají na probuzení necelé dva roky. V případě poslaneckých voleb se rozhodnout , zda chtějí vládu, která napodobí v současné době vznikající vládu Roberta Fica na Slovensku, vládu pronárodní, vlasteneckou, protifašistickou, bez vlivu a zasahování do vývoje státu cizích neziskovek, nebo další vládní zatahování občanů ČR do válečných imperialistických choutek USA. Pokud již nebude pozdě.

V případě příštích prezidentských voleb přejme prezidentu Pávkovi, aby jej nepostihnul syndrom občanů našich východních sousedů, kteří na veřejných mítincích a shromážděních se nebáli skandovat o končící dámě z Pezinoku, že je americká agentka apod., což urychlilo její veřejné prohlášení , že již nebude v prezidentských volbách svoji pozici obhajovat.

Můžeme jen spekulovat, zda případné podobné prohlášení současného prezidenta bude z jeho hlavy, nebo „doporučením“ z americké ambasády.

Miroslav Kavij

 

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 potkan 2023-10-20 08:29
Hvjezdná pjechota.
Mekota, pekota, blekota. Nejlepší lokální sestava €araboafriky výměny obyvatel evropy kalergi.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře