Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Vlasta Parkanová, příběh o jednom nevydání a zparchantělosti politiků

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • parkanova_vezeni
Parkanová vydaná policii? To je spíš pravděpodobnější pohádka o Sněhurce a neodbytných trpaslících. Opět tady sledujeme prazvláštní příběhy na dvou úrovních. Na jedné je dušující se Kalousek vytvářející z bývalé ministryně obětního anděla a na druhé je Rath se svými zápisky z kriminálu obměkčující srdce stoupenců spikleneckých teorií. On je ten sedmičkář, zatímco ostatní nejsou stíhaní za mnohem víc? Já si myslím, že pravda je trošku někde jinde.

Občané z obecného hlediska nejsou schopni pochopit o čem je ta spravedlnost. Politické úplatkářství a špatné politické kroky nesmějí být posuzované podle toho, jestli je dělá levičák nebo pravičák. Všem má být měřeno stejně bez stranického trika. Například u Ratha nelze říkat podívejte se oni jsou jiní s větším podmáslím na hlavě,. Takový postoj je projevem politického tmářství. Každý, kdo se dopustí trestného činu, nebo je z něj podezřelý, musí být prošetřovaný tak jako každý jiný občan České republiky.

Všude jinde by takový Rath a jemu podobní už vůbec neměli výsady. Jsme v České republice, ve které máme západní spotřebitelskou kulturu s východním podtextem v politice a ve společnosti. Musíme tedy přijímat jiná výjimečná postavení proradných politiků, o které by si jinde neopřeli ani opotřebované jízdní kolo. Tento rok je takovou dobrou sadbou pro zkorumpované politiky. Kauza Bárty je střídána jinými výtečníky.

Je mi jasné, že Rath využije každého případu k tomu, aby ze sebe dělal oběť nejbohatšího vězně v českém vězeňství. Je zde jakási hra na to nekoukejte, on je jen malý zlodějíček, měl by proto mít svobodu. Jasně, to je trapná etuda nepatřící do spořádané společnosti. Dnes v těchto podivně letních časech vykvetla jako růžička paní poslankyně, svého času členka KDU-ČSL, nyní poslankyně za TOP09. Ministr Kalousek vystoupí mezi médii jako ochranitelský bůžek radosti, aby národu sdělil, že tady u Parkanové jde o policejní stát.

Pokud vím, existuje několikastránková žádost policie, která byla předána v žádosti o vydání poslankyně Parkanové policejnímu stíhání. Paní Parkanová by měla být první, kdo by měl sám od sebe měl chtít vydání sebe samotné. Pokud je skutečně nevinná, jak říká, jediná cesta k očištění je přes policejní vyšetřování. Proč se najednou paní Parkanová vyhýbá vydání? Protože možná sama ví, že v projektu Casa není sama a tudíž v ohrožení jsou ostatní ministři, tedy polovina Nečasovy vlády.

Klíčový v celém hlasování o vydání a nevydání Parkanové bude postoj ODS. Snad již nyní všichni víme, jak taková žádost o vydání dopadne. Bude zakopána někam kilometr pod zem, aby následně paní Parkanová nemohla být z ničeho vyslýchána a vyšetřována. Topolánkovská vláda se tak začne tvářit jako mušketýři bez zbroje, kde jeden bojuje za všechny a všichni za jednoho. Pokud by nyní byla vydána poslankyně Parkanová, ODS a TOP09 si nebude jista tím, co se bude dít příště.

Co kdyby přišla na řadu další pomazaná hlava z řad ministrů? Co kdyby najednou vyšlo najevo, že v případě letounů CASA mají prsty ještě další lidé třeba z vládní nebo opoziční strany? Poslední případ Chaloupky a jeho vydání, to bylo poslední dějství, ve kterém došlo k uzavření kauzy Bárta a jeho půjčovné. Tady ve věci Parkanové jde o vyšší zájmy vyšších cílů, které by mohly strhnout zájem policie i na jiné holoubky tak krásně řadujících na stejně pokáleném bidýlku.

Vůbec úloha Mandátového a imunitního výboru je prazvláštní. Je to skupina arbitrů, kteří jako amatérští soudci i vyšetřovatelé posoudí, jestli ta či ona osoba nemůže v případném policejním vyšetřování ohrozit klíčové politiky a body celé vlády. Ve jménu jednoho amatérského spolku nyní vedeného Sobotkou tak musí dojít k posouzení, jestli se ten či ta osoba znechutila ctihodné mysli zákonodárců. Politici v žádném případě nemají mít právo rozhodovat o vydání nebo nevydání politiků, protože je to již v základu ve střetu zájmů. Je to stejné, jako kdybychom lidem ve věznicích nechali pravomoc rozhodnout, kdo z nich je viníkem a kdo nikoliv.

Je směšné, jak jednotliví politici říkají, že teď v následném okamžiku budou mít volnou ruku při hlasování. Copak ji jindy nemají? No, většinou se poslanci napravo i nalevo chovají jako klub zaječí pracky. Šéf rozhodne, že všichni budou hlasovat tak či onak, a je odhlasováno. Předražené stroje na hlasování zasunou kartu a mají splněno. Mimochodem od roku 1993 bylo pouze 17 poslanců zbaveno imunity. Už to samo o něčem vypovídá. Politici se řídí podle hesla kdo neokrádá stát, jako by okrádal svou rodinu.

Potom se nemusíme divit těm stračím úmyslům. Ministr uvedl v omyl ostatní ministry a členy vlády a tím není trestně zodpovědný za své chování? Tady opravdu není místo poukazovat na jednoho tmáře z Litoměřic, tady je třeba říct: je správné, že přibyl další politik. Parkanová je jen lacinou předehrou, ve které budou blázni milující Ratha poukazovat na andělskou podobu tohoto vinaře. Je to období, ve kterém se opět zahájí diskuse nad vinou celé vlády a neochotou policie obvinit exponenty Topolánkovy vlády. Opět se zapomene na fakta a skutečné důkazy.

Tato ideologická hra plná nesmyslů nezakryje to, že Parkanová nekonala tak, jak jí přikazoval zákon a zároveň nic nesmaže zodpovědnost Parkanové a jejího náměstka Bartáka, za kterého měla Parkanová minimálně politickou zodpovědnost. Není to ostatně zas tak dlouho, co Bartáka tak trošku hájili i lidé z levice. Bohužel Poslanecká sněmovna je plná nečestných lidí, o které by se měla policie zajímat a to jak z pravice, tak i z levice.

Nechali jsme svým nezájmem politiky zparchantět, proto nyní musíme sledovat takřka v přímém přenosu dalšímu divadlu. Ministerstvo obchodnických nadání podělalo jeden další projekt za stovky milionů. Ministryně nebude vydána, svět bude fungovat dál. Politici z levice i z pravice rozkradou stát jako při některé zlaté horečce, a my, ten bídný národ raději budeme přihlížet, zahájíme hru na dobré a špatné, abychom těm špatným pomohli k většímu bohatství.

zdroj: http://hrebenar.eu/

Facebook komentáře