Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Skeptičtější než skeptik

Hodnocení uživatelů:  / 7
NejhoršíNejlepší 

Aktuálně se skeptikové baví předáváním balvanů a zlatý balvan letos udělili Mudr. Hnízdilovi. Všichni pana doktora známe a známe jeho práci a netřeba jej představovat. Další balvan dostala nová hradecká klinika TČM a to za šíření šarlatánství a za zradu samozvané vědecké obce. Skeptici tak pálí zoufale do vlastních řad, Mudr. Hnízdil byl členem Sisyfos a tvůrce a ředitel hradecké kliniky Prof. Prymula je zarytý obhájce vakcinace a očkování...

A nyní rovnou k podstatě věci. Pan doktor Hnízdil vystoupil z nefunkčního systému a nepotřeboval žádné vědecké studie k tomu, aby uviděl, kam se naše společnost řítí. Viděl, jak současný zdravotní systém (ne)funguje a byl jeden z mála, který jej začal veřejně kritizovat. Začal kritizovat na základě vlastní zkušenosti a kdyby jsme byli o 30 let zpátky, jistě by ho přestěhovali okamžitě za mříže. Pan Hnízdil je neobyčejně populární a je to díky tomu, že většina lidí v této zemi se ztotožňuje s jeho názory, prostě vidí celou situaci v naší společnosti, a obzvláště ve zdravotnictví, stejně. Tečka.

Úplně stejně roste popularita alternativní medicíny, roste popularita TČM a hradecká klinika je toho důkazem. Prostě lidé chtějí změnu, chtějí funkční změnu, chtějí se vymanit z kleští nefunkčního systému, na který nedobrovolně přispívají. Já myslím, že toto je vysvědčení a účet, který občané Česka a Slovenska vystavili současnému rigidnímu vědecko-lékařskému establišmentu. Je to diamantový bludný balvan, který dává drtivá většina občanů takzvaným skeptikům a do sebe zahleděných obhájců současného zdravotního systému.

  • skeptictejsi-nez-skeptik

V žádném případě nechci hanit obecnou věděckou práci, určitě jsem nesmírně vděčný za to, kam se posouvají technologie a poznání a vím, že to je jediná cesta, kterou můžeme jako lidstvo kráčet - kupředu, ale to neznamená, že tento systém a způsob prosazovaní a vynucování je dokonalý. V historii je nespočet příkladů, kdy miliony lidí doplatili na to, že se slepě věřilo novým vědeckým poznatkům, novým materiálům, novým technologiím, kterých se do dnes nemůžeme zbavit. 

Ještě někdy začátkem minulého století se věřilo a vědecké kruhy to "potvrzovaly", že při rychlosti nad 40km/h se vám zničí vnitřnosti, nebýt rebelů, kteří dokazují opak, tak ještě dnes lezeme po stromech. Další příklad Nikola Tesla (platí podobně i pro dnešní stejnojmennou společnost Elona Muska), který musel až trapně obhajovat přínosy střídavého proudu, kdy za Edisonem stál celý tehdejší vědecký establišment a nebýt rebélie Tesly, tak dnes máme několik centimetrů tlusté dráty a elektrárnu v každé vesnici. Kdybych věřil i všemu současnému poznání, tak například čmelák by nemohl létat. Mluvím o tehdejším materiálu "budoucnosti" arsenu, mluvím o postřicích DDT, mluvím o zcela "bezpečném" RoundUpu s gylfosátem, tedy ještě včera bezpečný a dnes se houfně zakazuje, viz. německé pivo. A to se nebudu pouštět do současného systému očkování, HA a dalšího svinstva, které čekají na svoje odhalení a zaplacení vysoké daně... Máme vlastní zkušenost například s lékem Gynipral, který je již naštěstí zakázaný, ale naše 7-letá dcera si nese následky do dnes.

Právě tato kritika zjevně nefunkčního systému by měla padnout od našich skeptiků, kteří dávají až okatě najevo, že oni ví všechno nejlépe a oni jsou elita národa, proč nejsou i oni skeptičtí k současnému systému? Protože ho vybudovali, je to jejich dítě, jejich svět a prostor, který vytvořili a budou ho bránit až do konce, jen málokdo dokáže být skeptický k sobě samému. Ten konec se ale pomalu blíží! Už zbývá jen transformace současného systému a nebo totalitní režim, bohužel s těmito strukturami není jiné cesty.

Uvedu na příkladu, jak fungují současní skeptikové. Bludný balvan dáme tomu, kdo nás kritizuje a ještě se snažíme trapně zesměšnit všechny vítěze, ó jak inteligentní. Když se podíváme, jak například kritizují TČM, nebo celostní postoj pana Hnízdila, tak je hned jasné, že tihle lidé mluví o něčem, co nikdy nestudovali, nikdy nepraktikovali, nemají s tím z hola žádnou zkušenost, jak to chcete pak kritizovat? Možná mají problém s tím, že se zaprodali současnému rigidnímu systému, který je ve slepé uličce a už i lidé z jejich okolí, z řad jejich blízkých si kupují knihy doktora Hnízdila a chodí do hradecké kliniky, proto tak kopou.

Nakonec jedno přirovnání, citace z Černé zmije. Percy: "Pane, prý se říká, že oči princezny Infanty jsou modřejší, než známý galvestonský kámen." Edmund: "Percy a viděl si někdy modrý galvestonský kámen?" Percy:"A..an, Ne pane". Edmund: "A viděl si někdy oči princezny Infanty?" Percy: "Ne, můj pane." Edmund: "Takže se mi tu snažíš tvrdit, že něco co jsi v životě neviděl, je nepatrně méně modré, než něco, co jsi v životě rovněž neviděl?" Percy: "Ano pane". :-)

zdroj:http://www.znamyterapeut.cz/olomouc/hlavinka-antonin/skeptictejsi-nez-skeptik/

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 Iva Valčíková 2016-04-04 23:30
Co to ten autor vyplodil za blábol? Víte, co je to vědecký přístup? To nemá s establishmentem nic společného. Vás by z CERNu hnali svinským krokem, vědátore.

Facebook komentáře