Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Politická bouře na "lžíci vody", aneb Je stranická spolupráce s hulvátem Kalouskem příčinou retardace knížete Schwarzenberga?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • schwarzenberg_kalousek
Předseda ČSSD Mgr. Bohuslav Sobotka /1971/ v sobotu 4. 8. 2012 umístil na svůj profil na sociální síti Facebook odkaz na článek serveru Novinky.cz o pákistánském politikovi, kterému v přímém přenosu televizní debaty vypadly zuby.

„Myslím, že něco podobného nás čeká i v našich prezidentských debatách", komentoval Sobotka svůj příspěvek a návazně k němu dodal - "Prostě jsem si představil tu partičku moci chtivých sedmdesátníků deroucích se na Hrad a neudržel jsem se". Nikoho z českých politiků však nejmenoval.

Zmíněný facebookový příspěvek nezůstal ale bez reakcí. "Je mi z toho spíš smutno. Ano, je mi přes sedmdesát, to znamená, že jsem byl vychován v době, kdy se ještě stáří ctilo. V té době by mladík za takovýhle výrok dostal okamžitě facku a právem", reagoval předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg /1937/ s tím, že se však necítí být Sobotkovými výroky osobně dotčen a ještě dodal - "ČSSD se vždy odvolává na prezidenta Masaryka. Ať si ráčí zjistit, v jakém věku byl poprvé zvolen prezidentem". /Poznámka autora: V době zvolení prezidentem ČSR v roce 1918 bylo T. G. Masarykovi /1850/ 68 let/.

Ing. Miloš Zeman /1944/ Právu k Sobotkově facebooku řekl - „Domnívám se, že někteří politici v zoufalství nad svou neschopností se uchylují k hloupým výrokům".

Šéfka účelové imaginární strany LIDEM a místopředsedkyně Nečasovy vlády, pověřená premiérem vedením "boje s korupcí", Mgr. Karolína Peake /1975/, si nenechala ujít příležitost demonstrovat své údajné "konzervativní pravičáctví". Sobotkovy nejapné narážky na adresu starších prezidentských kandidátů oprávněně označila jako neuctivé a hloupé, avšak neopomněla obdobně nejapně a zřejmě účelově Sobotkovu nevkusnost zevšeobecnit, že údajně jde o - "Velmi laciný způsob vedení politické kampaně - ovšem pro ČSSD typický".

Sobotka výroky Karolíny Peake na svém facebookovém profilu samozřejmě "rádoby vtipně" replikoval - "Docela mě překvapila prudérnost, s níž někteří politici reagují na moji včerejší poznámku o umělých chrupech prezidentských kandidátů. Ukazuje to, myslím, jak zoufale v české politice chybí smysl pro humor".

Dále opoziční lídr uvedl, že sám býval častým terčem vtipů kvůli svým zubním rovnátkům, ale nedělal prý z toho kauzu o politické korektnosti. Žabomyší aféru, kterou sám vyvolal, zakončil - "Navíc si myslím, že téma vysokého věku některých prezidentských kandidátů je zcela legitimní. Jako volič očekávám, že přímo zvolený prezident bude mnohem společensky aktivnější, než jeho nepřímo volení předchůdci".

Na adresu kariéristické "politické turistky" Peake - Kvačkové ještě Sobotka připojil fakty podloženou špičku - "Vždycky zapomenu, že byla nejprve v ODS, pak u Bárty /VV/ a nyní v LIDEM".

Zdroj: <http://www.novinky.cz/domaci/275101-schwarzenberg-za-vyroky-o-umelych-zubech-by-sobotka-zaslouzil-facku.html>

Komentář

Jak je obvyklé mezi duševně zlenivělými kapříky v pohodě tloustnoucími za peníze daňových poplatníků v morálním bahně českého politického rybníka, došlo mezi nimi k mediální přestřelce obsahující obvyklou směs nejrůznějších myšlenkových pokleslostí, od kterých by se občan mající "kinderstube" a aspoň průměrný IQ, nejraději distancoval. Jde však o reprezentanty "české nejvyšší politické elity" a tak je patrně zcela na místě nejzajímavější výroky zmíněného žabomyšího sporu aspoň stručně analyzovat a zaujmout k nim stanovisko.

Nuže k jednotlivým výrokům aktérů zmíněného žabomyšího sporu po pořádku.

Proč by politik Sobotka, jako kterýkoliv jiný občan ČR, nemohl na facebooku uveřejnit zprávu o čemkoliv, když ho něčím zaujala a k tomu přiložit svůj komentář, v čem spatřuje její aktuálnost pro prostředí, ve kterém žije?

Navíc má Sobotka jistě pravdu v tom, že téma vysokého věku prezidentských kandidátů je legitimní. Avšak impertinence o nebezpečí vypadávání jejich chrupů při TV diskuzích si mohl jistě odpustit. Nesmělo by mu však chybět již zmíněné kinderstube. S dodržováním dobrých mravů související dostatečné IQ, mu myslím nechybí.

Nevkusnost své účelové provokace vůči dříve narozeným kolegům - politikům, Sobotka nezachránil ani připomínkami svých rovnátek a informací, že je používal ještě v dospělém věku, jako veřejně činný.

Co víc uvést k vyvolávajícímu momentu žabomyší politické přestřelky na adresu předsedy nejsilnější opoziční strany?

Kníže Schwarzenberg svou reakcí však na sebe nechtěně prozradil závažnější okolnosti, než Sobotka. Zdá se být opravdu intelektuálně již za svým zenitem. Předně by seriózní občan a natož politik, vůbec neměl ani sebemenší zmínkou podporovat mravní pokleslost nad veškeré přijatelné meze, které se v září 2010 dopustil jeho stranický zástupce - místopředseda TOP 09 a vládní kolega - ministr financí Kalousek, když  neodpustitelně fyzicky napadl na chodníku v podloubí Malostranského náměstí neznámého mladého chodce, dokonce zbaběle za přítomnosti svého bodygarda, který "jistil", aby mu napadený neoplatil nepřípustné bití do obličeje.

Agresivní alkoholu propadlý chemik, kterého si platíme jako šéfa rezortu financí, svůj trapný exces pyšně nazval "výchovným profackováním". O nesmrtelné hanbě současné české vlády, včetně našeho prezidenta jako nejvyššího ústavního činitele, svědčí skutečnost, že zpustlý vládní činitel  dále ve funkci setrvává.

Na zastánce elementárních standardů práva a dobrých mravů působí nesmírně trapně, když doyen vlády našeho státu a ministr zahraničí, který byl dokonce vychováván jako aristokrat, se mimořádnou mravní ubohostí svého stranického a vládního ministerského kolegy nechává inspirovat k pokleslým výrokům o "potřebném fackování" mladšího opozičního politika.

Dále ministr Schwarzenberg ve své reakci vzpomíná na časy svého mládí jako na dobu, kdy se údajne "stáří ještě ctilo". O smysluplnosti tohoto ministrova "knížecího výroku" lze oprávněně pochybovat, protože jde o období druhé světové války, kdy zcela naopak, se nejen na našem území, ale i jinde v Evropě a ve světě nectilo nejen stáří, ale dokonce ani základní civilizační hodnoty a lidská práva.

V rozporu s tím, co tvrdí ministr zahraničí, naopak jde o dobu, kdy se například ve III. Říši, jejíž náš stát byl součástí, systematicky realizoval holokaust. Po této době, pak u nás následoval stalinistický bolševizmus, jehož českoslovenští představitelé "ctili lidská práva" podobně jako před tím Říše Vůdce Adolfa Hitlera. Lze pouze žasnout, proč tyto časy svého mládí ministr Schwarzenberg v rozporu s realitou označuje jako "dobu ctící stáří"?

S ohledem na shora uvedené okolnosti je na místě nezaujatě uvážit, nakolik je Karel Schwarzenberg fyzicky a duševně fit, aby dostatečně zodpovědně zastával vysoké veřejné placené funkce a dokonce kandidoval na nastávajících pět let na úřad prezidenta, když již v současnosti opakovaně vykazuje zcela zřejmé myšlenkové lapsusy. Nemluvě o jeho naprosto běžném proslulém usínání v práci před zraky zúčastněných a TV kamer.

Ke stručnému komentáři Miloše Zemana, jako jedinému ze zúčastněných, lze konstatovat, že tentokrát nepronesl nic nemístného ani nevkusného. Oproti podstatně mladšímu ministru Kalouskovi /1960/ je zřejmé, že svou proslulou zálibu v tvrdém alkoholu - konkrétně v becherovce, má "důchodce z Vysočiny" dostatečně pod kontrolou.

Oproti akceptovatelnému komentáři Miloše Zemana, nepoctivá kariéristka Peake - Kvačková, jak je pro její účelové schematické vystupování obvyklé, Sobotkův úlet využila k možnosti lacině populisticky "zabodovat" u veřejnosti, předvedením se jako "konzervativní dáma".

Ve skutečnosti má nekorektně, nevkusně a s používáním normalizační rétoriky vystupující Peake - Kvačková s konzervativní dámou společného asi tolik, jako její vládní kolega Kalousek s osobní nezištností, poctivostí a abstinencí. Za "dámu z anglosaských kruhů" by Peake, rozená Kvačková,  sice byla ráda považována, jak o tom svědčí její lpění na nepřechylováním příjmení nabytého manželstvím s Australanem čínsko-českého původu, který si je ponechal po druhém otci. Blíže k této "ozdobě" pokleslé české politické scény, viz zde samostatný článek " zase v České kotlině zní "ptydepe"?, aneb Kdo je Mgr. Karolína Peake?"

Závěrem lze aktuální politickou přestřelku shrnout tím, že její aktéři, až na jedinou patrně nahodilou výjimku - tentokrát kultivovaně vystoupivšího milovníka becherovky, opět ukázali, že opravdu nepatří k lidem, kterých bychom měli důvod si vážit a dokonce natolik, abychom je při utahování svých opasků výtečně platili za zastupování našich zájmů v zákonodárném orgánu a v ministerských funkcích našeho státu.

Facebook komentáře