Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Pan Faltýnek je jednička.

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

V novinách probleskla zpráva, že pan Faltýnek prodal, jím malované, abstraktní obrazy i miliardáři-(řům).? To je krásná zpráva. Navázal tím na vynález svého předchůdce, zaměstnance jednoho z údů jedné ze státem milovaných církví. Dotyčný zaměstnanec prodal jím vytvořenou figurínu, ( nebo snad obraz?), vlastně svému zaměstnavateli za asi 100 000 Kč. Obhajoval to tím, že to tu cenu má. Je s podivem, že to za několik let nikdo dávno nezopakoval.

Už teď jsme mohli mít většinu firemních chodeb zaplněných obrazy a figurínami vytvořených některými jejich, nebo jim spřátelených zaměstnanců spřátelených firem.

  • pan-faltynek-je-jednicka

Vždyť to jsou vlastně náklady firmy. Ty se snad dají odečíst ze zisku? A nepodléhají zdanění?  Firma si navíc může určit i od koho co koupí. Nejspíš od vstřícného kámoše. Hlavně s politicko hospodářským vlivem. Danit v daňových rájích je zbytečná hloupost. Vždyť to jde tak snadno udělat. Stát nemusí dostat ani korunu. Ve státě by žádný zisk nevznikl.

A kdyby navíc, například Plzeňská vysoká škola, zřídila kromě práv i například korespondenční studium  (kurz?) na libovolný počet soudních znalců „umění“, tak by vlastně každé takové veledílo to mělo neprůstřelně posvědceno. Každý občan by se mohl specializovat. Jedni například na plastiky podobné „Věstonické Venuši“. Bratru, každá po milionu. Nebo po dvou?

Další by mohli tvořit fantaxtní obrazy- štětkou na holení. Atd. Vše po třech milionech. Barevná pěna na holení na obraze- milionů pět. Všichni bankovní úředníci by mohli jít tak okopávat řepu. Nebo malovat obrazy. Jen houšť takovýchto vynálezců. A umělců.

Facebook komentáře