Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

ČEŠI, DĚKUJEM, VZKAZUJE NÁM CELÝ SVĚT

Hodnocení uživatelů:  / 6
NejhoršíNejlepší 

Přibližně před rokem jsem se v několika svých článcích zevrubně věnoval neziskovému sektoru. Mezi jinými konkrétně také nejmocnější NGO v Čechách, kterou je Člověk v tísni. Nyní jsem připravil s použitím aktuálních čísel a informací pokračování. Stejně neradostné.

Člověk v tísni je bezesporu nejmocnější nevládní neziskovou organizaci v České republice a vzhledem ke svým rozsáhlým aktivitám i nadstandardnímu rozpočtu přesahuje její vliv hranice naší země. Prvním ukazatelelm její moci jsou výnosy, které za loňský rok činily závratných 1.760 279 miliardy korun. To je ještě o více než 200 milionů více, než tomu bylo za rok 2015. Žádná jiná organizace v ČR nemá tolik prostředků pro šíření svých neomarxistických idejí.

  • cesi-dekujem-vzkazuje-nam-cely-svet
  • cesi-dekujem-vzkazuje-nam-cely-svet

Člověk v tísni je propojený s Českou televizí a na jeho projektech se podílí celá řada tuzemských novinářů a aktivistů. Není proto divu, že o jeho aktivitách se kriticky v mainstreamových médiích prostě a jednoduše nedočtete. Mezi dárci ČvT najdete nadnárodní korporace, zahraniční vlády, Evropskou unii či Open Society Fund George Sorose. Ale např. i Soudcovská unii ČR, jejíž představitelé by měli jako první zůstat stranou, když se jedná o natolik ideologicky zabarvenou neziskovku.

Navíc ze státního rozpočtu, tedy z kapes daňových poplatníků, loni přistálo na účtě téměř 150 milionů korun. Přitom aktivity Člověka v tísni jsou často přímo proti přání obyvatel České republily. Zejména těch, kteří nechtějí mít nic společného se šířením idejí tzv. „nové levice“. ČvT přitom patří mezi hlavní podporovatele neomezené migrace, zrovnoprávnění homosexuálních svazků s manželstvím mezi ženami a mužem, multikulturalismu, genderu apod. V posledních letech se potom mocná neziskovka soustředí především na téma migrace.

V uplynulém měsíci tak Českou republiku za peníze ze zahraničí i z našich vlastních kapes zaplavily billboardy, na kterých mj. v arabštině či perštině děkovali cizinci České republice. Až bych se chtěl zeptat za co, když tady údajně ze zemí muslimského světa žádní cizinci nežijí a dle tvrzení Sobotkovy vlády jsme žádné nepřijali? Odpověď možná nabízí nedávno zveřejněné oficiální čísla, podle kterých policie ČR za poslední roky zajistila téměř 4000 ilegálních migrantů.

Billboardy vznikly v rámci další z mnoha multikulti propagandistických kampaní s názvem www.cesidekujem.cz, jejíž partnery je například vydavatelství Economia, který vydává Respekt, jehož šéfredaktorem je Erik Tabery. Ano, jeho maminka Kristýna Taberyová je stále předsedkyní správní rady. Dále portál Seznam.cz, Tiscali a další velké společnosti. Mezi podporovateli najdete i známého cestovatele a zarytého šiřitele multikulturalismu Dana Pribáně.

Kluci a holky z Respektu v tísni

Jak napovídá výroční zpráva ČvT za rok 2016, ve které se vyskytuje 141x slovo „migrace“, tak právě téma přistěhovalectví představuje hlavní pilíř aktivit této NGO. Pánkovo mocné impérium se ale soustředí na „x“ dalších témat a projektů. Jedním z nich je „Jeden svět na školách“ (JSNS) a na ten by si zejména rodiče dítek školou povinných měli dávat pozor. Funguje již od roku 2001 a jak se chlubí jeho autoři na webu, s jejich materiály se pracuje na asi 3600 školách.

Dovedete si představit, kolik tisíc dětí již prošlo touto, multikulti a EUrosocialistickou masáží? O to horší, že mediálními partnery projektu jsou Česká televize a samozřejmě Respekt s neomarxisty Taberym, Švehlou či Kundrou. Švehla například zcela vážně tvrdí, že „z muslimů se v ČR stávají novodobí Žide“. Zcela otevřeně tak dává najevo, že je antisemita. Protože srovnávat, že někdo nechce v ČR muslimy s tím, že Židé byli systematicky vražděni, je skutečně nechutné.

Jeho redakční kolega Kundra za před několika dny na sociálních sítích vítězoslavně poznamenal, že vykoupení prasečáku je skvělé. Tvrdil přitom, že „Češi vraždili Romy“, čímž uplatňovali kolektivní vinu, proti které přitom jindy společně se svými kolegy brojí. Například v případě, kdy se hovoří o odsunu Němců ze Sudet. Ze šéfredaktora Tabery se zase stal v posledních měsících obdivovatel Andreje Babiše. Suma sumárum, asi si dovedete představit, jaký musí být JSNS projekt, když jej v médiích propaguje Respekt.

V rámci programu Mediální vzdělávání pod křídly Člověka v tísni působí také Ondřej Soukup, který je redaktorem Hospodářských novin, které vydává, jak jinak, vydavatelství Economa Zdeňka Bakaly. Ano, jde o toho čiperného pána, který díky premiéru Bohuslavu Sobotkovi tak pohádkově zbohatl na OKD. O této kauze se ale jinak z ostře nabroušených per Soukupa, Taberyho, Kundry či Švehly nic moc nedozvíte. Inu, znáte to staré pořekadlo: Koho chleba jíš, toho píseň zpívej?

Facebook komentáře