Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Zastaví propad české ekonomiky samolibé žvásty finančního břídila Kalouska?

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

 

"Zavedení švédských služeb za rumunské daně, to bude muset udělat někdo jiný, já to neumím," řekl ministr financí Miroslav Kalousek na adresu rebelů z ODS, kteří trvají za zachování obou stávajících sazeb daní z přidané hodnoty. Nezvyšování daní také bylo jednou z předvolebních garancí ODS, kterou premiér Nečas voličům dal. Daný slib ale šéf vlády trvale porušuje.

 
  • zastavi-propad-ceske-ekonomiky-samolibe-zvasty-financniho-bridila-kalouska

Podle ministra Kalouska bude odmítnutí dalšího zdražovacího balíčku znamenat nutnost snížení fakultativních výdajů, tedy krácení peněz na některá prorůstová opatření a také na některé veřejné služby, které by podle jeho názoru již více snižovány být neměly. Pokud jde o zmíněná omezení "prorůstových opatření" - ministr si patrně účelově připravuje alibi k vyvinění z toho, že dosud ani jediné prorůstové opatření nevymyslel.

"Bez balíčku chybí vládě v návrhu rozpočtu přes 20 miliard korun", uvedl premiér Petr Nečas. Ministr financí k tomu přizvukuje, že jej "nic na světě nepřinutí vypracovat rozpočet s deficitem vyšším než jsou 3% hrubého domácího produktu".

Finanční experti, mezi které se ministr financí jako inženýr chemie počítat nemůže, vypočítali, že výpadek příjmů státní pokladny bude v roce 2013 zhruba 10 miliard korun pouze kvůli hloupému zákonu, který umožňuje živnostníkům přihlášením do nového pilíře razantně snížit své odvody na pojistné, který právě Nečas s Kalouskem stvořili /viz článek "Aby se v tom prase vyznalo!", aneb Je libo další ukázku neschopnosti Nečasovy vlády?", zde na webu/.

Státní pokladnu dále zbídačuje Kalouskem podporované rozkrádání financí z předražovaných státních zakázek, které je "stavovským privilegiem" vládních činitelů s ním spřízněných /např. exministryně Parkanová, ministr Vondra a mnozí další/. Tyto ztráty státní pokladny dle expertů dosahují ročně až cca 60 - 70 miliard korun.

Již za Topolánkovy vlády, kdy byl Kalousek prvně ministrem financí, vytvořil návrh rozpočtu pro rok 2009, ve kterém pak konečný schodek z jím plánovaných 38 miliard skutečně činil 192 miliard - tedy více než pětinásobek. Poté však neúspěšný ministr převlékl stranický kabát z KDU-ČSL na TOP 09 a nalhal ve svých předvolebních kampaních občanům, že státním financím rozumí a dostal koryto ministra financí znovu v Nečasově vládě "rozpočtově zodpovědnosti".

Ve funkci ministra financí, jak se dalo očekávat, chemik Kalousek opět státu a občanům škodí. Je to zřejmé z toho, že od nástupu Nečasovy vlády v roce 2010 naše ekonomika v každém hodnoceném kvartálu upadá, přestože občané stále chudnou, zatímco všechny okolní evropské státy, včetně postsocialistických jako my - Slovensko, Polsko a Maďarsko, vykazují ekonomický růst.

Ministr Kalousek je prokazatelně ekonomický břídil, který způsobuje české ekonomice škody, jež nelze omluvit odbornou neznalostí zastávané vysoké státní funkce do které ho občané nevolili, či vnějšími nepříznivými faktory. Stereotypně uplatňovaná jediná metoda doplňování státní pokladny neustálým ožebračováním chudých a nemajetných občanů, za současného krytí rozkrádání státu vysoce postavenými politickými činiteli a celkové znepřehledňování finančních toků, tvoří neměnný Kalouskův "ekonomický algoritmus". Doplňuje ho sebechválou o vlastním údajném "finančnickém umu" a strašením, jaké škody českému státu prý vzniknou, když ekonomiku nebude řídit právě on.

Pro racionálně uvažující podnikatele a občany se zdravým selským rozumem působí absurdně až neskutečně, že přes primitivní metody a žalostné dosahované výsledky, je neúspěšný chemik v čele rezortu financí neměnnou kuriózní realitou našeho státu.

Na Kalouskem vytvářené předpisy, šité na míru pro beztrestné rozkrádání státních peněz přes neprůhledné státní zakázky a tím trvale způsobovaný deficit státní pokladny, stále doplácejí běžní občané. Trvalým ožebračováním občanů ale Kalousek zároveň kontraproduktivně zpomaluje chod státní ekonomiky, protože chudých je stále víc a ti pochopitelně stále méně doma nakupují a utrácejí. Je těžko pochopitelné, proč Kalousek a Nečas tento elementární ekonomický zákon stále ignorují, jako by neexistoval a nedokazoval právě u nás nyní svou pravdivost?

Miroslav Kalousek nechává vysoce postavené a dobře situované politiky podle libosti krást ze státních peněz, pokud mu neodporují jako MUDr. David Ráth. Chybějící peníze ve státní pokladně pak vysává z chudých, kteří ve stále více případech už nemají z čeho státu co odevzdávat. Tento primitivní, neetický, z národohospodářského hlediska nefunkční systém, Kalousek arogantně obhajuje a tvrdí, že jako schopný ministr koná optimálně pro blaho státu a občanů a že je nenahraditelný.

Premiér Nečas tuto trapnou komedii o "rozpočtové zodpovědnosti" podporuje přesto, že v předvolební kampani za ODS sliboval, že nebude zdražovat a zvyšovat daně a že díky Kalouskovu neumětelskému vedení rezortu financí je nucen činit pravý opak.

Tak ubohé ekonomické řízení státu jaké zažíváme dnes, nepraktikovali ani komunisté. Proto v nedávných krajských volbách a do senátu voliči jasně dali najevo, co si o Kalouskově a Nečasově vládě myslí. Dali "Stop" podvodné "pravici" - ODS a TOP 09 a volili "levici" - především ČSSD a často přímo komunisty.

Miroslav Kalousek ekonomii nerozumí, protože není ekonom, nýbrž vystudovaný chemik. Objektivně nemá  na postu ministra financí civilizovaného státu co dělat, protože kvalifikovaných ekonomů, kteří by mohli tuto funkci zdárně vykonávat, máme u nás dost. Někteří ministři pokud ve svém resortu neuspějí, vyvozují z toho důsledky, nikoliv proti občanům jako Kalousek, ale vůči sobě a z funkcí při neúspěchu odstupují.

Proč by ale neumětel a břídil, proslulý jako samolibý hulvát, dokonce fackující za kritiku neznámého spoluobčana na ulici, z lukrativního nejvlivnějšího ministerského postu dobrovolně odstupoval, když ho podporuje a ve funkci drží sám premiér - obelhávač voličů Petr Nečas?

Finančního břídila Kalouska se lze reálně zbavit právě přes Nečase. Nechme se tedy překvapit sjezdem ODS příští víkend a stranickými rebely, kteří důvodně a legitimně usilují o změny ve vedení nejsilnější vládní strany a ve vládě. Ať chemik Kalousek nabídne své ekonomické služby Švédsku, nebo Rumunsku. V ČR ho občané už dávno mají "plnou flintu"!

+

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře