Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Lze ujištěním ruského velvyslance v Polsku věřit?

„Další území už nechceme, Krym byl výjimka...“, uklidňoval tento týden v polském rádiu Poláky a obyvatele pobaltských států ruský velvyslanec ve Varšavě Sergej Andrejev.

Podle Putinova muže ve Varšavě Rusko prý neplánuje opakovat anexi cizího území jako v případě Krymu, kdy loni v únoru rusky hovořící neoznačení vojáci obsadili parlament na Krymu a budovu místní vlády a Ruský parlament následně 1. března 2014 schválil záměr prezidenta Vladimira Putina nasadit na Krymu vojáky kvůli údajné potřebě chránit životy Rusů na poloostrově. 

 
  • lze-ujistenim-ruskeho-velvyslance-v-polsku-verit

V referendu o připojení Krymu k Ruské federaci, které se uskutečnilo 16. března 2014 za přítomnosti ruských vojsk a bez přítomnosti ukrajinských a zahraničních pozorovatelů, se 96,8% hlasujících údajně vyslovilo pro spojení s Ruskem. Za dalších pět dnů pak Putin podpisem završil z hlediska mezinárodního práva zcela jasně nezákonnou kremelskou ústavní proceduru připojení ukrajinského poloostrova k Rusku. 

Podle Sergeje Andrejeva zábor ukrajinského poloostrova loni v březnu prý představoval „výjimečnou situaci“. Postavení a historický vývoj Krymu prý bylo natolik ojedinělé, že není možné vyvozovat z jeho připojení k Rusku závěry, které by naznačovaly ohrožení jiných zemí a regionů. Polští politici se podle ruského diplomata hluboce mýlí, když říkají, že Rusko představuje pro Polsko, Estonsko, Lotyšsko a Litvu hrozbu. „Základní otázkou je, proč by chtělo Rusko tyto země ohrožovat?“, uvedl Andrejev.

Většina polských politiků v čele s prezidentem Bronislawem Komorowským a ministrem obrany Tomaszem Siemoniakem ale vnímají chování Moskvy v průběhu ukrajinské krize jako bezpečnostní hrozbu. Polská vláda proto v minulých měsících oznámila, že má v plánu rozsáhlou modernizaci ozbrojených sil a již dotázala Spojené státy, zda by si od nich nemohla koupit střely s plochou dráhou letu Tomahawk pro své nové ponorky? Velvyslanec Andrejev ve zmíněném rozhlasovém interview k tomuto konstatování rovněž proto odmítl, že by Rusko usilovalo o rozšíření sféry vlivu směrem na Západ.

Otázka nejen pro Poláky ale pro občany všech civilizovaných států světa, ctících mír mezi národy a státy a řešení vzájemných vztahů na základě mezinárodního práva, zní - „Lze věřit ujištěním ruského velvyslance v Polsku, které je v podstatě tvrzením lékařského laika, že Vladimír Putin je protiprávním zabráním Krymu a trvajícím následným vnitrostátním válečným konfliktem Ukrajiny za aktivní jednostranné účasti ruských vojsk a těžké vojenské techniky, psychicky dostatečně uspokojen?“
Aniž bych se pokládal za „mluvčího všech občanů civilizované části světa“ nebo za znalce duševní kondice a věrohodnosti komunistického „vyučeného kágébáka“ Putina, podezíraného předními lékařskými odborníky Pentagonu z vrozené zvláštní formy autizmu, odpověď na otázku ohledně Putinovy věrohodnosti mám osobně naprosto jasnou.

Putinovu věrohodnost vnímám shodně s názorem většiny občanů a vlád Polska a Pobaltí, USA, Kanady, Bruselu, Japonska a naštěstí i občanů a vlády své vlasti, jakož i s obecnými názory na Rusy dvou našich význačných moudrých předků, kteří za svého pobytu na carské Rusi a v druhém případě v Sovětském Rusku, nedůvěryhodné charaktery neskutečně se opíjejících úředníků i jim poddaných občanů – mužiků, výtečně poznali.

Mám na mysli výjimečně poctivého a statečného vlasteneckého novináře Karla Havlíčka Borovského a zakladatele našeho samostatného státu, statečného vlastence a jasnozřivého univerzitního Profesora Tomáše Garrigue Masaryka. Oba své současníky před Rusy vážně varovali a své realistické postoje kvalifikovaně vysvětlovali.....

Mé názory se však v CFP tvrdě střetávají s názory většiny, jak autorů článků, tak většiny „účastníků diskuzí“. Druhé zmíněné úmyslně nenazývám jednoduše - „diskutéry“, protože vždy zásadně usiluji popisovat věci, jednání a děje výstižnými slovy a duševní produkci většiny mých odpůrců nazývat diskutováním pravdivě nelze. Když si však tomto ohledu položím další poctivou otázku - „Je to či není má chyba?“, mám s odpovědí rovněž zcela jasno.

Protože platí - „Chytrému napověz, hloupého trkni!“, předchozí otázku, na čí straně sporu je chyba/?/, nechávám úmyslně nezodpovězenou, aby se nad aktuální problematikou vlastního vztahu k Putinově Rusku a zájmů celku - našich státních zájmů, zamyslel každý sám.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#7 zreo@seznam.cz 2015-03-15 08:29
Ing.Pavel Victorin, UK - Jaký je stav? Dnes počítat sympatizanty nebudeš?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poznámka: UK - univerzální kolaborant
Citovat
#6 jiri.pokorny@seznam.cz 2015-03-14 19:11
Že to není žádná konspirační teorie, už ví většina rozumně uvažujících lidí a ví i to, že davo-elitářský systém je největším zlem a nebezpečím pro další existenci civilizace na Zemi.
Novou koncepci řízení globalizace, kterou vypracovali ruští intelektuálové a učenci, již Rusko pomalu, ale jistě uskutečňuje, protože to není jen přáním Ruska, ale objektivním procesem vývoje lidské společnosti. Multilaterální uspořádání světa, kde si země budou rovny, odstraní zločinnou hegemonii SSA. Kryptofašistick é demokratury s sionistickou neoliberální či kapitalistickou dluhovou ekonomikou vedoucí k zotročování celých národů, budou smeteny a postupně budou lidé budovat SOCIÁLNĚ SPRAVEDLIVOU SPOLEČNOST bez samozvaných elit. Dluhová ekonomika úžeru a maximalizace zisků a spekulací bude nahrazena ekonomikou založenou na efektivním plánování demograficky podmíněných potřeb VĚTŠINY obyvatel. Existence společnosti bude postavena na spravedlnosti, mravnosti, a spolupráci.
Citovat
#5 jiri.pokorny@seznam.cz 2015-03-14 19:10
"Historik" Victorín má znalosti historie, jak absolvent zvláštní školy a ještě dálkového studia. Krym od dob, kdy Rusové naštěstí vyhnali Tatary, byl vždy ruský a ruský už bude napořád. Především proto, že drtivá většina obyvatel si přála a přeje. Nechat se vraždit od Ukrofašistů neměli zájem a být součástí velmoci, která již teď určuje chod světa, je pro ně nejen výhodné, ale je i ctí, které si váží.
Victorín, který sleduje pouze laciné americké historické, ve skutečnosti propagandistick é, filmové manipulace dějin, nemá ani "Ahnung" o tom, co již běží naplno - tedy přeformátování světa.
Rusko a Čína se dohodnuly, že je potřeba nastolit jinou koncepci řízení světa. Žido-anglosaská zločinná kabala je v posledním tažení a ráda by prodloužila svoji smrtelnou agónii rozpoutáním celosvětové války, aby jako vždy v historii, uvrhla lidstvo po válečném běsnění opět do svého otroctví.
Citovat
#4 damirr@volny.cz 2015-03-14 17:17
"Protože platí - „Chytrému napověz, hloupého trkni!“, předchozí otázku, na čí straně sporu je chyba/?/, nechávám úmyslně nezodpovězenou, aby se nad aktuální problematikou vlastního vztahu k Putinově Rusku a zájmů celku - našich státních zájmů, zamyslel každý sám." Tebe by nestačilo trknout, tebe jedině pořádně nakopat do zadku a i to by asi nepomohlo. A co nám nového přineseš k těm polským blbcům a o Katyni? Zplodí tvůj chorý mozek nějakou novinku?
A což tak něco o Zemanovi? Jak lezl do řiti tomu válečnému zločinci chazarskému zmrdovi Netanjahu? Teď je to aktuální a to bychom tě možná i pochválili.
Citovat
#3 karel.danes@gmail.com 2015-03-14 15:12
Fundovaný pane Victorine,
konečně jsme za ta léta, našli společnou řeč. Obzvláště jste na mne zapůsobil v posledním odstavci, kde se veřejně dožadujete "trknutí". Ale i navzdory vší originalitě, Vámi zvoleného způsobu terapie, si dovoluji pochybovat o jejím léčivém působení.
Citovat
#2 danpoisel@seznam.cz 2015-03-14 14:20
...Otázka nejen pro Poláky ale pro občany všech civilizovaných států světa, ctících mír mezi národy a státy a řešení vzájemných vztahů na základě mezinárodního práva, zní - Lze věřit ujištěním ruského velvyslance...

"Civilizované státy světa ctící mír mezi národy". Tak tohle je teda trefa. Jak ctí mír USA v Libyi, Sýrii, Iráku, Srbsku, Hondurasu, Guatemale, Nikaragui, Panamě, Venezuele, Indočíně...?
Pane Viktorine, stáváte se karikaturou sebe sama.
Citovat
#1 danpoisel@seznam.cz 2015-03-14 14:03
Pane Victorine,
jak do vašeho lidskoprávního vnímání světa zapadá skutečnost, že USA používá přes 700 námořních základen ve 130 zemích světa, zatímco RF užívá 3 (v plánu 8)?
Vyjmenujte si státy světa, kde je angličtina jazykem mateřským nebo úředním coby pozůstatek kolonizační éry a porovnejte s počtem států, kde se mluví rusky.
Porovnejte počet válek za posledních 200 let, ve kterých se angažovaly USA a RF.
Můžete zde o tom třeba napsat článek.
Pochybuji však, že si své názory necháte kazit fakty, neřkuli pravdou.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře