Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Jak vítat Američany a jak jednat s Rusy?

Když jsem za Brežněva pracovně pobýval v SSSR v oblasti západní Sibiře s centrem ve městě Kemerovo zažil jsem, jak nepředstavitelně pro nás Rusové jednají vzájemně mezi sebou. Byl jsem s československými kolegy pozván ředitelem povrchového dolu „Kuzbasugol“ na večírek v jeho reprezentační dače se saunou.

Po příjezdu auty k dače v sibiřské tajze, několik desítek kilometrů od Kemerova, březnového večera za nočních venkovních teplot dosahujících až mínus 50. stupňů Celsia, jsem s kolegy a hostiteli vešel dovnitř, abychom začali užívat skvělé pohoštění. S úžasem jsem zaznamenal, že řidiči osobních aut kterými jsme přijeli, nejdou dovnitř, jak je u nás všude obvyklé, ale zůstávají v autech.

  • jak-vitat-americany-a-jak-jednat-s-rusy

Celou noc, od večera do rána, jsme bohatě hodovali, poprvé v životě jsem jedl pečeného medvěda /skvělé libové maso, trochu příliš suché/, po ruském zvyku „bohatýrsky chlastali“ /jinak to nelze přesněji nazvat/, avšak žádné patoky nýbrž nejlepší vodku, kterou jsem kdy pil, tamní vodku prominentů s názvem „Sibirjanka“, saunovali se v parní lázni a ochlazovali v bazénu se skvěle mrazivou vodou.

Šoféři, kteří nás přivezli, celou noc trávili v autech, aby nás po celonočním užívání po svítání odvezli. Z úsporných důvodů nesměli mít zapnuté motory a topení. Nikdo z nich se tomu nedivil a nezpěčoval, v ruské části tehdejšího Sovětského svazu, to bylo zcela normální.

Takové jednání nadřízených k podřízeným je všude v Rusku zcela obvyklé. Rusko je opravdu „trochu odlišná civilizace“ než naše, kterou známe ze své vlasti a návštěv již „spřáteleného Západu“, jehož jsme po pádu komunizmu naštěstí opět plnohodnotnou součástí.

Co z toho vyplývá z hlediska současné vnitrostátní aktuality, kterou je plánované cvičení vojsk USA na našem území? Nuže, aspoň stručně k věci a popořádku

Prezidentem Putinem vedená východní velmoc od loňského roku realizuje militantní imperiální program „obnovy zašlé slávy Ruska“. Přitom všichni dobře víme, že psychicky vyšinutý vládce Kremlu tím míní Rusko vedené paranoidními komunistickými diktátory Leninem a zejména Stalinem, což ovšem nahlas nevyjadřuje.

S uvedeným programem Putin začal vloni porušením mezinárodního práva vůči sousední Ukrajině. Nezákonně anektoval Krym a od té doby také trvá neoprávněná přítomnost ruských vojsk na východním území svrchovaného státu Ukrajina.

EU a USA vyhlásily Rusku a některým jmenovitě oznámeným vládním představitelům hospodářské a finanční sankce. Jak se dalo očekávat, sankce dosud Putinovy militantní postoje nezměnily. Je proto třeba aby Západ na nebezpečnou situaci adekvátně reagoval také vojensky.

V sídle obrany USA Pentagonu a ve vrchním velitelství NATO v Bruselu, strategické úvahy a operace plánují kvalifikovaní odborníci, vycházející z velmi dobrých znalostí, mimo jiné také o mentalitě Rusů.

Naši vojenští spojenci dobře vědí, co jsem poznal na začátku devadesátých let minulého století v sibiřské tajze při návštěvě ředitelské dači, jak shora zmiňuji, že obrazně řečeno - „s Rusem se u něj doma nikdo nemazlí“. Pro úspěšný mezinárodní styk z toho realisticky vyplývá, že „s Rusy se nelze uspokojivě domlouvat jinak než s klackem v ruce“.

V Pentagonu a NATO nejvyšší velitelé realisticky rozhodli o potřebě navýšení vojenské síly USA na území Evropy. Jedná se o posílení mužstva a techniky pozemních vojsk US Army a leteckých sil USAFE /US Air Force in Europe/.

Od pádu komunizmu máme historické štěstí, že jsme integrální součástí demokratického, současného světového nejsilnějšího vojenského uskupení. Díky tomu můžeme v noci klidně spát, bez obavy, že nás „Rus“ opět zákeřně vojensky přepadne a pak bude desítky let okupovat, jako tomu skutečně bylo od srpna 1968 až do odchodu ruských vojsk po listopadu 1989.

Každému občanu ČR se zdravým rozumem je snad pochopitelné, že obranný systém k tomu aby fungoval, potřebuje také nácvik součinnosti vlastních a spojeneckých vojsk na území o jehož obranu se jedná.

Proto na území naší vlasti potřebujeme uskutečnit nácvik součinnosti americké armády s armádou naší a Aliancí NATO. Nic více a nic méně.

Nachází se mezi občany ČR některý psychicky zdravý jedinec hlásící se k vlastenectví, který to nechápe?

Aktivisty a demonstranty proti potřebným opatřením v oblasti obrany naší vlasti lze v lepším případě považovat za nezodpovědné pošetilce, avšak ne vždy. V některých případech, bohužel, realisticky posuzováno, jde o organizovaně jednající zákeřné kolaboranty a vlastizrádce. Kde takové odpadlíky nejčastěji očekávat? Samozřejmě mezi komunisty a jejich sympatizanty.

Psát o kolaborantech a vlastizrádcích by byl již jiný příběh. Proto nyní končím výzvou adresovanou charakterním spoluobčanům

Vlastenci a vlastenky, uvítejte na čas bílé a černé chlapce ve slušivých stejnokrojích US Army a USAFE v naší krásné vlasti jako by to byli vaši přátelé, manželé, otcové, bratři, synové a vnuci!


PS Všichni „páni kluci“ a dospělí zájemci o nejvyspělejší leteckou techniku světa – snad se díky spojeneckým vzdušným silám máme na co těšit i na našich letištích!

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#14 tomkacenka@centrum.cz 2015-03-10 10:38
Paní Váňušková.Gratu luji za argumentaci Victorinovi. Vy mu argumentujete a on s vámi jedná z jeho pozice nadřazenosti. Konkrétně tyto Victorinovy věty:" Nyní konkrétně k věci - podmínky nasazení vojsk USA kdekoliv ve světě, které jsem minule uvedl, fakticky platí a nic na tom nemění případné pochyby Vaše a některých dalších účastníků CFP. Jasné?" Zase platí jen jeho pravda a vidíte, že argumenty žádné nemá, a že po vaší argumentaci vycouval jako zbabělec. Na všech ostatních serverech kde dosud působil je všem pro legraci pro jeho ubohost a hloupost. Je to takový místní blázen a konkrétně tento článek ho usvědčuje ze lží o jeho antikomunismu.
Citovat
#13 damirr@volny.cz 2015-03-09 17:35
Victorin byl za Brežněva v SSSR jako stranická delegace KSČ a o tom se tady nezmiňuje. To je bezcharakterní neřád, který vždy vleze do zadku tomu, kdo je u vesla. Zbabělče, aspoň řekni pravdu.
Citovat
#12 tomkacenka@centrum.cz 2015-03-09 11:06
Pane Victorine: A jaký je statut vojenských základen USA ve světě??? Proč jste si nacpával břicho medvědem se zástupci soudruhů okupantů? A to že Američani zničili dvě japonská města plná civilistů,to vám přijde normální a nutné? Mně tedy ne!!! Trošku morálky by se vám hodilo, pokud zde o ní chcete kázat. Ale u vás to je asi tak, že kážete vodu, ale pijete víno. Co vy na to? Anonym Tomáš Kaluža
Citovat
#11 Jan Kopeček 2015-03-09 08:45
Idiot Victorin se zase vyblil
Citovat
#10 diskus@post.cz 2015-03-09 08:00
Nejdrive lezete soudruhum az do zadni casti tela a pak jste hlasna trouba nicitelu slovanstvi. Pred chvili jsem cetl clanek o udavacich na Morave, kvuli kterym zahynulo mnoho dobrych cechu rukou nacistu a pak si spokojene uzivaji jako konfidenti STB. Takovy typ lidi u me nema moralni zastani. Jste nula a nechapu, ze vas stud vam jeste nezavrel pusu a neochromil prsty na klavesnici ...
Citovat
#9 damirr@volny.cz 2015-03-09 06:57
http://www.express.co.uk/news/world/562542/White-House-LOCKDOWN-EXPLOSION-President-family

V USA začínají "bouchat kamna", asi to bude tím, že tam mají ucpané komíny.
Citovat
#8 sovadina.l@seznam.cz 2015-03-08 22:58
Pane Bože, Viktoríne, ty jsi, ale debil a to jsem ještě slušnej
Citovat
#7 kasprikaspri@gmail.com 2015-03-08 19:51
V seriálu Nemocnice na kraji města pronesl pan Kopecký coby lékař Štrosmajer pronesl nezapomenutelno u větu:
"Kdyby hloupost nadnášela, tak se tady budete vznášet jako holubička"

Řekl bych, že pan Viktorin je spíš velké rogalo:-)
Citovat
#6 tomkacenka@centrum.cz 2015-03-08 19:41
Pane Victorine, vy jste totální magor. Vy chodíte chlastat a baštit medvěda se soudruhy z byvalého SSSR a potom se tady prohlašujete za antikomunistu. Jak jste mohl přijmout pozvání na tuto akci? Jak jste mohl nechat mrznout chudáky řidiče? Co vy jste za zkaženého člověka. To fakt nechápu. Vy jste musel být soudruh a teď jste jen otočil kabát. Vše tomu nasvědčuje - vystuduvaná VŠ, práce v SSSR, pozvání sovětských soudruhů. Vy se postupně usvědčujete ze lží. Jen tak dále. Velká chyba, že vás nějaký ruský medvěd nesažral. Bylo by o jednoho "pražského kokota" méně.
Citovat
#5 danpoisel@seznam.cz 2015-03-08 19:14
Ajajaj...To snad ani nestojí za komentář...
.... militantní imperiální program...To je opravdu vtipné.
Pro pořádek:
1. USA počet námořních základen cca.740 ve 130 zemích světa (mimo USA), Rusko 3 základny (smělý plán mluví o 8) ve 3 státech světa (mimo RF).
2. V kolika zemích světa je angličtina mateřským jazykem či jazykem úředním (pozůstatek kolonoalismu)? V kolika zemích světa je ruština mateřským jazykem či jazykem úředním?
Tady někdo zamrzl ve studiu.
Citovat
#4 damirr@volny.cz 2015-03-08 18:45
Pájův blog
REPUTACE AUTORA:0
Z určitého úhlu pohledu je však pro mne nespornou úlevou, že nedůvodným diskriminačním vyloučením z titulní stránky Lidovek, kterým byl porušen Kodex z provozovatelovy strany a nikoliv z mé, konečně přestávám být nechráněným cílem vulgárních, někdy reálné nebezpečí signalizujících , až možná psychopatických jedinců, kterým neprofesionalit ou a nekorektností provozovatel vytvořil prostor k jejich pochybné, nepřátelské, nekulturní a agresivní seberealizaci.
A co k tomu dodat? Když ho vyhodíte dveřma, stejně sem vleze zase oknem. To je ale silná "nátura". Sebestředný, psychopatický a nesoudný člověk, který si umanul otravovat svou přítomností ostatní.
Nejsi náhodou příbuzný toho vola Štětiny?
Citovat
#3 damirr@volny.cz 2015-03-08 18:20
Na vojně jsme měli jedno heslo: "INICIATIVNÍ BLBEC JE HORŠÍ, NEŽ TŘÍDNÍ NEPŘÍTEL" a na tohoto blbce Victorina to sedí jak "prdel na hrnec". Ale musel asi makat na tom článku celou noc. Snad se při tom nepodělal. Victorine, ty jsi neskutečný idiot! Až se najde někdo, kdo ti upraví "fasádu" to bude radosti mezi sousedy i tady. Omlouvám se za ta slova, ale vůči idiotovi se to jinak napsat nedá.
Citovat
#2 damirr@volny.cz 2015-03-08 18:12
To snad není možné, ten idiot nás opět "krmí" svými posranými zvratky. Co to je za idiota? Vždyť nemá ani trochu soudnosti a tak sem leze i když většina a to podstatná je proti jeho "výtvorům" záporně nakloněna. Ten článek měl mít názav: "JAK JSEM V SSSR LEZL DO PRDELE RUSOVI". To by bylo alespoň trochu přijatelné.
Citovat
#1 zreo@seznam.cz 2015-03-08 17:19
Soudruhu Victorine, je zábavné sledovat tvůj idiotismus a to jak si sám nabíháš na hrábě. Opravdu, pouze idiot se zde může neustále prezentovat jako zapřísáhlý antikomunista a zároveň se přiznávat ke kolaboraci s nimi!

Články zveřejňované na tomto webu lze najít i na jiných serverech. Dá se říci, že v tomto směru CFP nijak nevyniká. Ale pouze CFP má svého "obecního blázna" Victorina. Bravo! Tím je vyjímečný. To se pak čtenář opravdu pobaví. Dramaturgové ČT by zde mohli čerpat inspiraci do pořadů ve stylu "to nevymyslíš".

Anonym Jan Tomšů
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře