Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Peníze pro církev jsou až na prvním místě. Kdy bude mít konečně dost ?

Sdělovací prostředky nás ohromily zprávou, že Středisko péče pro seniory, Diakonie Sobotín, chtělo od Všeobecné zdravotní pojišťovny přidat peníze. Když to pojišťovna odmítla, žádnou smlouvu s ní nepodepsali. Církevní domov důchodců následně vyhodil většinu sester a skončil s podáváním léků zákazníkům VZP, kterých je až 80 procent z celkového počtu 144, což je odporné a donebevolající.

Touto zprávou jsem byl nadmíru šokován, neboť se jedná o církevní zařízení. Všichni jsme byli svědky miliardových restitucí, tedy obrovských finančních toků, které létaly vzduchem nad hlavami rychle chudnoucího obyvatelstva a nikdo téměř nevěděl kam a proč. Často si je nárokovaly neznámé řády, které údajně kolaborovaly s nacismem, nebo ihned poté, co majetek nabyly, ho někomu za tučnou sumičku "střelily". 

  • penize-pro-cirkev-jsou-az-na-prvnim-miste-kdy-bude-mit-konecne-dost

 

To ještě není předmětem tohoto článku, zdali měly řády na majetek vůbec kdy nárok. Všude jsem se dočítal, že to, co bylo komunisty ukradeno, musí být navráceno. To bylo jediné vysvětlení. Směšné! Podotýkám, že většina lidí se proti restitucím ostře vymezila. Následně přibývaly dojemné příběhy o tom, jak církev pomáhá lidem a jak je pořád na mizině. 

Z toho všeho jsem si udělal jasný úsudek, že peníze jsou až na prvním místě a všechny "sladké a srdceryvné řeči" o pomoci nemohoucím pouze zakrývají surovou realitu obrovské touhy po mamonu ze strany církevních hodnostářů. Prostě jim o zdraví a životy spoluobčanů nikdy nešlo. A toho jsme právě teď očitými svědky. Na vlastní oči vidíme, že církevní organizace neváhala nepodávat prášky a ohrozit mnoho seniorů na jejich životech, ačkoliv středisku platili z důchodů vysokou částku, dosahující deseti tisíc měsíčně. Téměř stejnou sumou přispívali z peněz na bezmocnost. Kdy bude mít církev konečně dost? Obávám se, že nikdy!

Ing. Pavel Janeček, zastupitel města Náchoda za KSČM, www.janecekpavel.cz

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře