Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem

Čas plyne a historie se mění, nejde však rozhodně vymazat ani přepsat. Zvláště úsměvné je to s některými našimi komentátory. Vadí jim vše a vždy, a když nenajdou dost reálných témat, tak hold nějaké vytvoříme. Jednou je na tapetě novinář Peroutka, podruhé pro změnu celá KSČM.

 Jednou je této straně vyčítáno vzpomínání na bývalé prezidenty, podruhé zase si přečteme komentář, že KSČM nevzpomněla výročí úmrtí Vladimíra Iljiče Uljanova – Lenina. Je pravda, že je to jen a jen věcí KSČM, zdali vzpomněla, či nevzpomněla.

  • neni-na-svete-clovek-ten-aby-se-zavdecil-lidem-vsem

 KSČM vznikla jako demokratická a moderní strana. Pokud jí má být vyčítáno to, že ne zcela kopíruje KSČ, je to opravdu úsměvné. Rozhodně si však nemyslím, že i v dnešní době si nikdo na tuto neoddiskutovatelnou postavu minulých dějin nevzpomněl. Ať už v dobrém, či s kritikou.

Konstatování, že se Lenin nehodí současnému kremelskému vedení, je pouze velkou fikcí. Možná by se měl komentátor, který se zabývá historií, držet faktů a ne pouze svých pocitů a zbožných přání. Jinak totiž nezbývá, než aby zvolil jinou profesi než tu, kterou dnes předvádí na odiv. Má však rozhodně pravdu v tom, že některé z odkazů Lenina, by se v různých modifikacích daly uplatnit i dnes. Nelze v popisu této dějinné postavy vynášet jednoznačná resumé, ať už kladná, či záporná.

Ing. Pavel Janeček, zastupitel města Náchoda za KSČM www.janecekpavel.cz

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře