Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Měřme všem stejně

Občané České republiky si uvědomili, že náš čtvrt století budovaný kapitalismus je široce zneužíván, a to různými pochybnými skupinami kolem politických stran, kterým nejde o nic jiného, než se na úkor občanů obohatit. Vzpomeňme na kauzy ODS. Po této zkušenosti lidé logicky začali prahnout po změně, nekompromisní změně, nejlépe v podobě vlády jedné, pevné ruky, která dá všechno do pořádku.

 

To se splnilo, když vstoupil do politiky oligarcha Andrej Babiš, který z moci, dané mu voliči, nyní určuje směřování našeho národa. Snaží se však dát věci do pořádku? Nebo je jeho jediným záměrem udržení struktury dotací napříč jeho činnostmi, jelikož přeměna tohoto systému by mohla přinést konec jeho zadluženému impériu? 

  • merme-vsem-stejne

 

Když jsem se v novinách dočetl, že ministr financí a stoprocentní majitel holdingu Agrofertu Andrej Babiš dostává na dotacích mnohem více, než zdaní, tak mi málem v krku zaskočila napodobenina salámu. Babišův holding, podle jeho informací, daní ročně zhruba 800 milionů a on sám dalších asi 23 milionů. Navíc, ve srovnání s minulým rokem se dotace zvýšily o 130 milionů na 1,07 miliardy korun. 

Největší porce financí přišla z Ministerstva životního prostředí ČR. Například Lovochemie dostala 600 milionů za poslední dva roky. Jak by také ne, když současný ministr hnutí ANO Richard Brabec býval v letech 2005 až 2011 generálním ředitelem Lovochemie. Ta je dnes největším výrobcem hnojiv v republice.

Místopředsedovi vlády Babišovi tady prochází obrovský konflikt zájmů, když koncentruje tak velkou politickou, ekonomickou a mediální moc. Tisk dokonce, navzdory nepřesným predikcím v oblasti politiky, považuje Babiše za našeho dalšího prezidenta. Prostě se těšme na lepší zítřky …

Ing. Pavel Janeček, zastupitel města Náchoda www.janecekpavel.cz

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře