Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Brusel – Na záchranu ocelárny v “bohaté” ČR ani EURO! Na záchranu ocelárny v “chudé” Itálii 20 miliard!   

Brusel – Na záchranu ocelárny v “bohaté” ČR ani EURO! Na záchranu ocelárny v “chudé” Itálii 20 miliard! Proč to žádnému českému politikovi nevadí !?

Všichni čeští politici se spokojeně rozjeli na vánoční a novoroční svátky, a že v Ostravě krachuje ocelárna Liberty, bývalá Nová huť Klementa Gottwalda evidentně nikomu nevadí. Kandidát na poslance z TOP-09 dokonce včera poradil v mainstreamu, aby premiér Fiala v žádném případě ocelárnu nezachraňoval!

  • brusel-na-zachranu-ocelarny-v-bohate-cr-ani-euro-na-zachranu-ocelarny-v-chude-italii-20-miliard
 

To v Itálii, kde vládne Američany vycvičená Georgia Meloniová je tomu přesně naopak! V říjnu, kdy odbory v ČR varovaly, že se v Ostravě zavírá poslední pec ocelárny Liberty, a že 6 000 zaměstnanců může přijít o práci, Fiala a Stanjura nedělali jako obvykle nic.

Ani je nezajímalo, že do Itálie přijela na návštěvu evropská komisařka pro záchranu chudých oblastí EU postižených průmyslovou transformací a drahotou Elisa Maria da Costa Guimarães Ferreira, a rovnou si to namířila do města v italské botě Tarento, 198 tisíc obyvatel, kde hrozilo uzavření místní ocelárny Ilva, která dává práci 4 300 Italům. A přivezla sebou na záchranu tohoto města a tamní ocelárny 796 milionů EUR, tedy pěkných 20 miliard korun! 

V chudém Tarentu je průměrný plat 3467 EUR měsíčně, tedy 90 000 korun, o čemž se v bohaté Ostravě může zaměstnancům jenom zdát. Byt 60 metrů čtverečních se v Tarentu pronajímá za 9 000 CZK, v Ostravě za 13 500 CZK. V Ostravě není ani moře, jako v Tarentu, a o průmyslovém znečištění Ostravska se vyprávějí legendy! Přesto na záchranu Tarenta a jeho hutě EU posílá 20 miliard korun, a na záchranu Ostravy a jeho hutě ani EURO!

Bruselská komisařka Ferreira nadělila před pár měsíci na záchranu italské ocelárny 20 miliard, na záchranu ostravské ocelárny nic!!!! A to se vyplatí!

Viníky jsou jasně premiéři Babiš a Fiala, a ministři financí Schilerová a Stanjura. Protože Babišova vláda souhlasila, že bohaté Česko dostane na každého Čecha dotaci 2000 korun, a chudá Italie 80 000 korun na každého Itala. (Viz MAP 1865.) A Fialova vláda se zajímá jenom o to kolik miliard se z Bruselu pošle do Kyjeva, a ne do ČR. Generálové PePa, Řehka a pirátský válečník Lipavský se neustále připravují na jakousi válku s Putinem, který se nás prý chystá časem napadnout, ale asi jim nějak nedochází, že k výrobě zbraní potřebujeme ocel, a ocelárnu, aby ji vyráběla!! Italská ocelárna Ilva v Tarentu byla dokonce v roce 2020 zestátněna!, aby nezkrachovala, a v roce 2021 nově privatizována, a také za evropské miliardy modernizována, aby už neznečišťovala životní prostředí!!! A teď dostanou dalších 20 miliard!! Opět se tak ukazuje, že čeští politici myslí jen na výši svých platů, a nikdy na české občany!!! Kdy bude nějaký Český politik požadovat, aby nám Brusel vyplatil 20 miliard korun na záchranu ostravských hutí, když je vyplatil Itálii!?

Mnohem podrobněji jsem včera rozebíral situaci kolem dotací, imigrace a možné války mezi Čínou, Ruskem a USA na Bureš TV, na tomto odkazu. Dnešní analýza je proto pouze jako odkaz na hlavní zdroje dat, která byla v pořadu nová.

Michael Svatoš

Zdroj: https://www.infokuryr.cz/n/2023/12/27/michael-svatos-brusel-na-zachranu-ocelarny-v-bohate-cr-ani-euro-na-zachranu-ocelarny-v-chude-italii-20-miliard/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře