Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

KFC, McDonald‘s a Tchibo "zaměstnavateli" roku?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Řetězce rychlého občerstvení neznají zákoník práce. Mimořádná kontrolní akce, která byla provedena na základě zkušeností, jelikož na tyto zaměstnavatele bylo v minulosti podáno mnoho podnětů ke kontrole, nám přinesla nepříjemné skutečnosti.

Povedená trojka podnikajících subjektů „vyfasovala“ devět pokut ve výši 308 tisíc Kč, a to především za nedodržování pracovní doby. Osobně si myslím, že pokuty pro tyto firmy jsou příliš nízké a dovedu si představit mnohem vyšší.

  • kfc-mcdonald-s-a-tchibo-zamestnavateli-roku

Na několika provozovnách firmy AmRest, s.r.o., která provozuje Kentucky Fried Chicken, patřící do skupiny American Restaurants, bylo prokázáno, že si zaměstnance natáčí dokonce na kameru. Další nedostatky v odměňování a pracovní době byly také na denním pořádku. McDonald‘s (tato společnost je franšíza, proto se provozovatelé liší) pochybil nejvíce v odměňování pracovníků – nedodržoval totiž minimální mzdu, dále pak ani zaručenou mzdu. V porušování pracovní doby a narušování soukromí zaměstnanců pochybil také. Jeden z největších německých řetězců Tchibo „vyhrál“ na úseku nedodržování pracovní doby na plné čáře. 

Každý, kdo pracoval v těchto firmách, třeba jen brigádně, mi dá určitě za pravdu, že se zákoníkem práce vůbec neřídí.

Ing. Pavel Janeček, kandidát do Zastupitelstva města Náchoda za KSČM

www.janecekpavel.cz

Facebook komentáře