Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Iniciativa Pásu a Stezky jako cesta ke společnému snu o prosperitě

Je to staletími ověřená skutečnost, že dobrý plán v současné době může být proveden pouze prozíravým zvážením budoucnosti a dobrý plán v jedné oblasti může být uskutečněn pouze komplexním zvážením celkové situace.

Různé společnosti, v době ekonomické globalizace, se na sobě staly závislými více než kdy předtím, a to s historickými příležitostmi a globálními výzvami, které jsou postupně úzce propleteny. Sen o společném vývoji je už dlouhou dobu v srdcích lidí po celém světě. Čína, jako obrovská země, má za cíl, aby z iniciativy netěžila jen ona, ale celý svět. Podpořila nový model mezinárodních vztahů charakterizovaných vzájemně prospěšnou kooperací. Vyzvala k výstavbě globální komunity sdílené budoucnosti a prozkoumala způsoby realizace ambicí společného rozvoje v praxi, přičemž se snažila realizovat svůj vlastní cíl národního oživení.

  • iniciativa-pasu-a-stezky-jako-cesta-ke-spolecnemu-snu-o-prosperite

Iniciativa Pásu a Stezky, demonstrující unikátní moudrost východu,  navržena generálním tajemníkem Ústředního výboru Komunistické strany a prezidentem Si Ťin-pchingem, reprezentuje dalekozraký plán, který Čína navrhla pro společný rozkvět lidstva. Jedná se o významný nápad s globální perspektivou, která usnadní všem zemím výstavbu společnosti sdílené budoucnosti. Iniciativa Pásu a Stezky má za cíl pobízet zapojené země, aby koordinovaly svoje rozvojové strategie a využívaly navzájem svých silných stránek.

Její touhou je usnadnit kolektivní úsilí více zemí a regionů v odpovědi na hlavní výzvy, které čelí globálnímu rozvoji. Umožnit zapojeným stranám vykonat rozsáhlé, důkladné a pokračující výměny a nastavit spolupráci v ekonomické, politické a kulturní oblasti. Vyvinout globální hodnotové řetězce, které umožní sdílení prospěchu a posílí silné stránky, efektivitu a blízky vztah ke spolupráci v rámci regionální ekonomické integrace, čímž se zajistí mírový rozmach a společný blahobyt lidstva jako celku.

Iniciativa Pásu a Stezky představuje okamžitý a praktický způsob, jak pro asijské země, tak pro celý svět uskutečnit sen o rozvoji. Iniciativa, jež je zakořeněna v čínských hlubokých kulturních tradicích, promlouvá o éře ve které žijeme i o našich soudobých potřebách.

 

Přeložil: Ing. Pavel Janeček, kandidát do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje a zastupitel Náchoda za KSČM

 

Zdroj: Qiushi Journal

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře