Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Hyeny nejvíce útočí na starší generaci

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Přibývá případů, kdy důvěřiví a hodní důchodci, často i bezmocní, se stávají terčem různých podvodníků, kriminálníků a dalších pochybných individuí, co cítí snadné peníze z pochybného podnikání.

Tato »havěť« (omlouvám se za pejorativní výraz), označující se za podnikatele, si zpravidla vybírá starší generaci našich spoluobčanů, protože si je vědoma, že představitel mladé generace by je přinejmenším poslal do oněch míst, spíše však by to vyřešil mnohem radikálněji a účinně.

www.janecekpavel.cz

  • hyeny-nejvice-utoci-na-starsi-generaci

Určitě máte zkušenosti s rozmanitými předváděcími akcemi, kde vám prodají za tisíce obyčejný nepoužitelný rezavý hrnec, laciný nefunkční vysavač vyrobený kdesi v Asii či další nepotřebné tretky z místního kontejneru, vydávající je za exkluzivní a těžko dostupné zboží, které musíte mít. V horším případě si vezmete úvěr, samozřejmě od nich, protože jste šťastni, jaký to je »kauf«, a neradi byste si ho nechali ujít. To vám je vše psychologicky vsugerováno. Pak končíte v dluhové pasti a začarovaný kruh kapitalismu se opakuje. Majitelé těchto pochybných firem, útočících na důchodce, se smějí z miliardových zámků někde v Německu či z pláží v Karibiku, protože v civilizovaném vyspělém státě by je zavřeli, až by »zčernali«. Zavřeli na tak dlouho, že by dostali z hrnců kopřivku a šli by do normální práce vydělávat si na živobytí.

I já jsem byl jednou přizván na tuto podvodnou akci, viděl jsem to na vlastní oči a zírám překvapen dodnes. Nicméně mi bylo řečeno, že máme demokracii a důchodci jsou »hloupí«, že na to přistupují. Není to vysoká daň za výdobytky našeho »úžasného a svobodného« kapitalismu? Rád bych směřoval tento stát na sociální stát, a ne na »bordel«, kde se nedá žít normálně, a zbavil se těchto »šmejdů«.

Ing. Pavel Janeček, kandidát KSČM do Zastupitelstva města Náchoda

www.janecekpavel.cz

Facebook komentáře