Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Hamižnost a přetvářka církevních hodnostářů

Hodnocení uživatelů:  / 12
NejhoršíNejlepší 

Rád bych reagoval na rozhovor pana arcibiskupa Graubnera, který poskytl Parlamentním listům. Zaujaly mě zejména následující dvě demagogické fráze:

„Nejsem politolog ani politický komentátor“.

„Zatímco politici měli strach podpořit hospodářské sankce proti Rusku, které okupuje kus Ukrajiny, nebo přijmout nějaké válečné uprchlíky ze Středního východu či poskytnout jim významnější humanitární pomoc, církev udělala v kostelích sbírku, která ukázala štědrost chudých. K tomu Charita v Olomouci vysbírala tři velké kamiony zimního šatstva, které odvezla na Ukrajinu.“

  • hamiznost-a-pretvarka-cirkevnich-hodnostaru

O uprchlících nerozhoduje církev a o sankcích také ne, i když by určitě ráda byla ještě více aktivně politická. Veřejně podporuje nacistické vrahy z Ukrajiny, kteří zabíjejí ženy, děti i starce. Pokud jde dále o uprchlíky, pak by si je měl pan arcibiskup vzít k sobě domů.

U arcibiskupa Graubnera se prolíná několik různorodých témat jako jsou kolektivní modlitby se sudetskými Němci, krytí sexuálního zneužívání mladých chlapců a urputný boj za církevní restituce. Dále také Jan Graubner čelil obvinění z vytunelování vinařské firmy.

Chamtivost a pokrytectví, kterou s obtížemi schovávají za svůj nacvičený úsměv, to je skutečný obraz dnešních prelátů, co mají pramálo společného s opravdovou vírou, kterou hlásal Ježíš. Ona totiž katolická církev pokaždé usilovala o nadstandardní vztahy s lidmi, kteří mají nějakou politickou moc a vliv, tím pádem ji nezbylo nic jiného než ignorace faktu, že tito lidé nikdy křesťanské hodnoty nedodržovali. Byl to zrovna olomoucký arcibiskup Graubner, jenž se jako vůbec první český vrcholný církevní funkcionář účastnil sjezdu sudetoněmeckého landsmanšaftu v Norimberku.

Někdejší student bohosloví osočil Jana Graubnera, že věděl o zneužívání dětí a řešil všechny stížnosti jen tím, že kněze prostě přemisťoval na jiné pracoviště.Václav Janečka v otevřeném dopise Janu Graubnerovi tvrdí, že v roce 1987 znásilňoval chlapce duchovní Jan Slíva v Prusinovicích. Byl za to odsouzen a Jan Graubner rovněž oznámení ignoroval.

Pan Graubner tedy káže vodu a pije víno. Je desatero přikázání závazné pro všechny lidi? Zůstává v platnosti i dnes? Platí i pro církevní hodnostáře ? Evidentně ne …

Ing. Pavel Janeček, zastupitel města Náchoda

Facebook komentáře