Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Fenomén migrace

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Tři lidé zemřeli a pět utrpělo zranění při útocích a následném zásahu policie v Kodani. Kreslíři, novináři, policisté-celkem dvanáct nevinných osob. To jsou lidé, kteří zemřeli rukou islamistů v redakci časopisu „Charlie Hebdo“ v Paříži. Tyto dva příběhy mají jednoho společného jmenovatele. Byly spáchány islamisty na karikaturisty, kteří nějakým způsobem zpodobňovali proroka Mohameda.

 

Evropa na útoky bohužel odpovídá tak, že několik jedinců někde demonstruje proti islámu, čímž překrývá opravdové problémy a fanatizuje dav kolem sebe. Prostě populisté sbírají body. Ale kde je smysluplné řešení? Demonstranti sice vyslovují silná slova, ale zatím jsem si žádné reakce od státu nevšiml. Mám na mysli třeba nutné omezení imigrace či posílení kontrol na hranicích nebo zcela přirozený zákaz vstupu na území naší země provinilcům. Vždyť v tomto mezidobí se mohou další útoky v klidu připravovat a my jen čekáme.

  • fenomen-migrace

Rozhodně nepodporuji myšlenku, aby Evropa byla nedobytnou pevností, nicméně nejsem pro zcela otevřenou Evropu. V aspektech migrace nevidím pro občany České republiky žádné výhody. Musí být stanovena určitá pravidla, samozřejmě za podpory lidských práv a volného pohybu osob.  V celém světě je totiž problémem veškeré integrace přizpůsobení se domácí kultuře. Těžko můžu chtít po muslimovi, aby se přizpůsobil zákonům naší země, tak jako já bych se s obtížemi přizpůsoboval zákonům muslimských zemí. Ta rozdílnost je obrovská, až je nepřekonatelná.

Chaos, který začal válkou s terorismem po 11. 9.2001, opominul veškeré migrační vlny. Je třeba hledat cesty, jak se s  fenoménem migrace úspěšně vypořádat. Zpátky v roce 2013 bylo na světě 52 milionů uprchlíků. V roce 2014 jsme byli svědky toho, že každý den překročilo hranice na 3000 uprchlíků. To už je alarmující. Ona migrace je zbraň a lidé, kteří jsou nuceni migrovat, se stávají tou zbraní. 

Facebook komentáře