Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

EU nemá na to, aby sponzorovala Ukrajinu

Záporné odezvy mají především nesmyslné sankce uvalené na Rusko, nebo obráceně, odvetné sankce uvalené Ruskem na Evropskou unii.

Důležité je prohlášení, které udělal francouzský prezident Hollande během rozhovoru pro rozhlasovou stanici. V podstatě naznačil, že by dle jeho mínění mohly být sankce uvalené na Rusko za určitých podmínek zaraženy. Nutno dodat, že sankce byly v září minulého roku přitvrzeny následovně: Zejména byl o čtyřiadvacet fyzických osob rozšířen seznam subjektů, kterým mají být zmraženy finanční prostředky, a dále byl rozšířen seznam podniků, s nimiž jsou omezeny či zakázány obchodní styky. Omezení obchodu s cennými papíry se i nadále týká vybraných pěti bank, nově bylo omezení rozšířeno na CP s třicetidenní splatností a obdobné opatření se nově vztahuje i na vybrané podniky obranného a energetického průmyslu. 

  • eu-nema-na-to-aby-sponzorovala-ukrajinu

 

Hrubý domácí produkt sousedního Německa byl v posledních měsících nezáviděníhodný, podnikatelská důvěra klesá několik měsíců za sebou. Francie je markantně sužována vysokou nezaměstnaností, která se nedávno vyšplhala na nové rekordní maximum. Itálie už je několik měsíců v recesi a nic neukazuje na zlepšení. Do útlumu spadl její průmysl, zemědělství i služby.

Oproti tomu je třeba říct, že se výrazně zlepšuje situace ve Španělsku, ačkoliv to nestačí. S tím spojené nebezpečí vysoké nezaměstnanosti není podle mě vůbec vyloučené, a to i za situace, kdy se česká ekonomika po dlouhé době sbírá ze dna. Ekonomika České republiky je propojena s ekonomikami států Evropské unie, které se zmítají jen v samých problémech, a nesvítá na lepší časy.

Dluhy států evropské osmadvacítky atakovaly v loňském roce nové rekordy. Recese se definuje jako dvě čtvrtletí po sobě, kdy klesá objem hrubého domácího produktu. Začátkem roku to vypadalo, že dobře poroste USA, Japonsko, Čína a samozřejmě eurozóna. Možnost, že by se Evropa dostala do recese nebo deflace, se však nyní, k naší smůle, rapidně zvyšuje. Aktuální odhad Mezinárodního měnového fondu uvádí, že nebezpečí recese je »jen« čtyřicetiprocentní. I to je samozřejmě víc než dost. 

Je více než zřejmé, že Evropská unie nemůže a finančně nemá na to, aby jakkoliv sponzorovala Ukrajinu. 

Pavel JANEČEK, zastupitel města Náchoda 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře