Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Děti a počítač

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Cílem tohoto textu není v žádném případě to, aby se děti vrátily k zápisníčku a ruskému počítadlu, ale poukázat na to, že problémy způsobené počítačem můžou být doslova fatální, a navíc se hraní počítačových her do významné míry kryje se škodami způsobenými alkoholem, drogami či hazardem. Věřili byste tomu?

  • deti-a-pocitac

Do popředí se dostává termín netolismus, což je chorobná závislost na internetu jako je obyčejné surfování, hraní počítačových her, nebo jen chatování. Kromě toho zahrnuje závislost na virtuálních drogách, kam řadíme mobilní telefon a televizor.

Statistiky svědčí o zneužívání návykových látek u dětí, které se nadměrně věnují počítačovým hrám. Různé druhy násilí v těchto hrách výrazně stupňují výbojnost, náklonnost k potyčkám, šikanování a podněcují nepřátelské naladění vůči celému světu. Obsedantní chování ve vztahu k počítačům jasně připomíná závislost na psychoaktivních látkách.

Sedavý způsob života směřuje k řadě onemocnění jako je otylost, cukrovka, vadné držení těla či nemoci motorického systému. Často se objevuje bolení šíje, ramen, páteře nebo zápěstí. Hodně pohybu je důležité pro každé dítě. Pohyb je obzvláště podstatný pro ty hyperaktivní a pro ty, co jsou zatíženy poruchou pozornosti.

Facebook komentáře