Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Calle 13 (Portoriko)

  • calle_13
Calle 13 je portorická skupina, kterou tvoří nevlastní bratři René Pérez Joglar (narozen 23. února 1978 v Hato Rey), jenž si říká Residente (zpěvák, skladatel) a José Eduardo Martínez Cabra (narozen 10.9.1978 v Santurce), který si říká Visitante (multi-instrumentalista, zpěvák, producent ). Členkou kapely je rovněž jejich sestra Ileana aka PG-13 (pěvecké sbory, doprovodný zpěv).

V roce 2005, Calle 13 vydala své debutové album s názvem Calle 13, které se stalo velmi populární díky singlům "Se Vale To-do" a " !Atrévete-te-te! ". V roce 2007 skupina vydala své druhé album, Residente o Visitante , které bylo také velmi úspěšné a na kterém bratři experimentovali s širokou škálou žánrů. Album pomohlo skupině získat úspěch po celé Latinské Americe a bylo oceněno třemi cenami Latin Grammy. Své třetí album Los de Atrás Vienen Conmigo vydala skupina, v roce 2008. Toto album získalo v roce 2009 cenu Latin Grammy Awards jako nejlepší album roku. Calle 13 vydala své poslední album, Entren Los Que Quieran, 22. listopadu 2010.

Calle 13 se vyznačuje svérázným hudebním stylem zasahujícím přes alternativní rap, hip-hop, world music až po reggaeton. Skupina ve své hudbě často používá netradiční instrumentaci, která ji vzdaluje od typického reggaetonu. Kapela je také známá i díky svým satirickým textům a komentářům o problematice Latinské Ameriky a její kultury. Nevlastní bratři jsou velkými stoupenci nezávislosti Portorika na USA. Skupina získala celkem devatenáct ocenění Latin Grammy Awards, čímž drží rekord za nejvíce cen Latin Grammy. Získali však také dvě ceny Grammy.

Diskografie:

2005: Calle 13

2007: Residente o Visitante

2008: Los De Atrás Vienen Conmigo

2010: Entren Los Que Quieran

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře