Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Putin by mohl v Mexiku rozmístit rakety k úderům na USA

ANTONIO FERNÁNDEZ

Putin může podle ruské televize rozmístit v Mexiku rakety k útoku na americké cíle.

Kremelští propagandisté ​​učinili tato prohlášení v televizním programu a opakovaně kritizovali Západ.

Kremelští propagandisté ​​v ruské televizi tvrdili, že země Latinské Ameriky včetně Mexika by mohly hostit rakety dlouhého doletu, které mohou zaútočit na americké cíle.

  • putin-by-podle-ruske-televize-mohl-v-mexiku-rozmistit-rakety-k-utoku-na-americke-cile

Tato tvrzení zazněla v pořadu „60 minut“, jehož hostitelé a hosté opakovaně kritizovali Západ, zatímco ruskou invazi označovali za zástupnou válku mezi Moskvou a NATO.

Kyjev již dlouho tvrdí, že potřebuje mít možnost útočit na cíle na ruském území, zejména poté, co moskevské síly rychle postoupily v pohraničních oblastech Charkovské oblasti. Nakonec dal Washington zelenou k tomu, aby byly jeho zbraně tímto způsobem použity, i když s výjimkami.

Moderátor Jevgenij Popov se ve svém vystoupení, které se rovnalo monologu, odvolával na vyjádření prezidenta Joea Bidena, že americké povolení Ukrajině použít zbraně k útoku na Rusko neznamená, že by mohly být použity k přímému útoku na Moskvu nebo na jakoukoli vládní budovu.

Popov dospěl k závěru, že právě touto zmínkou Biden prokázal, že „tyto myšlenky existují někde vzadu v jeho mysli“.

Následně se na videu objevila Popovova manželka a spolumoderátorka Olga Skabeeva, která se hlásila z Petrohradského mezinárodního ekonomického fóra, kde podle ní Putin řešil, jak reagovat na dodávky „vysoce přesných raket dlouhého doletu“ na Ukrajinu a povolení používat zbraně na území Ruska.

Poznamenal, že „asymetrickou“ odpovědí Moskvy by bylo odpálení raket „na ty země, které jsou ochotny zaútočit na naše nepřátele“, a vyjmenoval spojence, jako jsou Venezuela, Kuba a Severní Korea. Další „tradičnější“ možností by byl „samozřejmě jaderný úder, jakmile bychom viděli existenční hrozbu pro naši zemi“, řekl a zopakoval rétoriku Kremlu o nedefinovaných červených hranicích pro použití jaderných zbraní.

Příspěvek, který v neděli sdílela novinářka a pozorovatelka Ruska Julia Davisová, ukazoval Popova opět ve studiu, před mapou „spřátelených jurisdikcí“ Moskvy, která zahrnovala Jemen, Írán, Srbsko, Nikaraguu a Mexiko.

„Rusové včera ve státní televizi Kremlu prohlásili, že Mexiko je jejich vojenský spojenec a že chtějí umístit své rakety na mexickém území, aby Mexiko mohlo zaútočit na Spojené státy,“ napsal na X spolu se snímkem obrazovky Jake Broe, bývalý důstojník amerického letectva pro jaderné a raketové operace. „To je šílené.“

Mexiko odsoudilo Putinovu invazi na Ukrajinu, ale zaujalo politiku neutrality a odmítlo se podílet na sankcích proti Moskvě.

Zdroj: https://www.larazon.es/internacional/putin-podria-desplegar-misiles-largo-alcance-mexico-atacar-objetivos-estadounidenses-segun-television-rusa_2024061066675f9cb19e5e00014f3def.html

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Pipek 2024-06-11 20:50
K tomu máme krásné přísloví: co nechceš aby ti druzí činili nečiň ty jim. Třeba to pruhovaným pánům s hvězdami nebude vadit.
Citovat
#1 Pepan 2024-06-11 11:25
A proč ne? Je zapotřebí aby Yankees měl také blechu v kožichu, když mohou USSA být roztaženi po různých základnách ba i tam kde jsou coby okupanti, tak už by bylo záhodno aby Rus začal také.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře