Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Volební postřehy

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • sujablog
Nejen Česko čekají v blízké budoucnosti volby. Na „velké" volby se chystá třeba i Argentina, Brazílie nebo Španělsko, no a volby nedávno proběhly i v Uruguaji nebo Británii.

A protože jsem se ve všech těchto zemích nedávno delší či kratší dobu vyskytoval, začal bych předvolebními postřehy z těchto zemí.

Argentina a ty další

Jestli se vám zdá, že u nás je politická scéna příliš zmatená nebo, že není moc na výběr, tak vězte, že v Argentině jsou již čtyři kandidáti na prezidenta z jedné strany PJ (Partido Justicialista) a zcela jistě to není číslo konečné. Je tak vysoce pravděpodobné, že i po volbách v roce 2011 bude v této zemi opět vládnout někdo z vládní Partido Justicialista. Jak jsem již mnohokrát psal tato politická strana má zvláštní předvolební taktiku a vždy před volbami se v ní vytvoří bezpočet různých frakcí, které mezi sebou naoko rozpoutají nesmiřitelný boj, čímž totálně zmate nejen voliče, ale i politickou konkurenci. Po volbách se zase všechno nějak uklidní, získané fleky a trafiky si PJ spravedlivě rozdělí a opozice zůstane další čtyři roky v opozici. V případě Argentiny by se tak již dalo směle mluvit o vládě jedné strany, poněvadž opozice je touto taktikou tak drcena, že již v podstatě ani nefunguje. Taky to tam podle toho tak vypadá. Ale podrobněji o argentinských volbách až za pár měsíců. V Brazílii se žádné volební překvapení neočekává, tudíž prezidentkou se stane Lulou vybraná kandidátka z vládní Strany práce no a ve Španělsku budou volby až v roce 2012, avšak Zapatero ze PSOE by nejraději již dobrovolně a rád odevzdal moc do rukou PP (Partido Popular) a to klidně i bez voleb. V takovém průseru v jakém se nyní Španělsko nachází snad nebylo ani po 14-ti letech vlády jeho stranického předchůdce Felipe Gonzáleze.

V Uruguaji, jak již jistě víte, zvítězil Pepe Mujica, jehož životopis doporučuji prostudovat někde na wiki nebo jinde na netu, poněvadž životní osudy  tohoto nyní již prezidenta jsou opravdu zajímavé. Jeden postarší Uruguajec mi jednou řekl, že samotní Uruguajci si nedokázali představit dvě věci. A to, že komunistický režim padne bez jediného výstřelu a že se Pepe Mujica stane uruguajským prezidentem.

To v Británii bude vládnout zvláštní koalice antievropských Konzervativců a proevropských Liberálních demokratů, neboli takový politický kočkopes. Británie je však na tom naštěstí pro Camerona tak špatně, že horší to již snad ani být nemůže, takže politický kočkopes může jen příjemně překvapit.

Předvolební Česko

No a v Česku to podle jedněch průzkumů vypadá na pravicovou koalici ODS, TOP 09 a VV, zatímco podle jiných zas na levicovou vládu ČSSD s podporou KSČM. To samozřejmě podle toho, kdo si ty průzkumy zrovna platí. Nejspíš to bude opět ta stará dobrá česká plichta. Ono to nakonec vyjde tak nějak nastejno, jestli Česko k bankrotu dovede (čti rozkrade) ODS či ČSSD. Tyto dvě strany v rabování státních financí nepřestanou, dokavaď nebude státní kasa „vyleštěná" tak, jako bývalé privatizační fondy, bývalé státní podniky a bývalé účty Čechů ve vytunelovaných bankách a kampeličkách. Předvolební taktika ODS a ČSSD trochu připomíná  PJ v Argentině. Před volbami se naoko mezi sebou rvou jako lvi no a po volbách si zase rozdělí fleky v parlamentu a správních radách a dál nerušeně pokračují v tunelování a rozkrádání nejen státního rozpočtu, ale v podstatě všeho co jim přijde pod ruku, např. ČSA.

 

Dovolil bych si ještě pár poznámek k volební kampani některých českých politických stran. Tak třeba v „zelených" klipech mě zaujal V.Havel, jenž si postěžoval na to, že mu cesta na Hrrádeček jaksi „obrostla" různými sklady a nevzhlednými budovami a zároveň, jaksi mimochodem, neopomněl zdůraznit, že je a byl odjakživa „zelený". V této souvislosti bych jen připomněl, že již v sedmdesátých letech se na Hrrádeček vozil Meďákem. Nemusím doufám zdůrazňovat, že tato auta měla v té době spotřebu k 20-ti litrům na 100 km a to se ani nezmiňuji o těch cca 60 „zelených" cigaretách, kterými po 40 let denně v zápalu „boje" proti komunismu zamořoval nejen sebe, ale i své okolí.

Stejně zajímavá byla jeho veřejná „meditace" na téma budoucího prezidenta české země, jenž by měl vzejít z občanského života, rozuměj z jisté obecně prospěšné společnosti (OPS).  Problém je však v tom, že jeho přízni se těší jen některé OPS či občanská sdružení. Konkrétně to, co pod rouškou humanitární pomoci zásobuje proviantem a municí proamerické protivládní skupiny po celém světě. Členové občanských sdružení, jenž bojují například proti válkám, zbrojení a násilí nebo proti snaze vybudovat z ČR jednu velkou vojenskou základnu „Ďáblova impéria", jak USA jednou nepřímo nazval M.Topolánek, jsou dle Havlova vyjádření pro Süddeutsche Zeitung čecháčkové a smrdutí pokrytci.

 

Minimálně zajímavě dopadly i tzv. Studentské volby organizované již zmiňovanou OPS. Zajímavé no tom totiž je to, že ač jsou studenti vesměs proti zavedení školného, volí v zinscenovaných volbách právě strany, které zavedení školného prosazují.

Buď byli „facebookoví smradi", jak je nazývá Bakalův týdeník, opět zhulení (pozn.: nejvíc marihuany v Evropě spotřebují právě čeští studenti), nebo se kvůli vzdělání chtějí dobrovolně zadlužit na desítky let dopředu. V takovém případě by si první hypotéku na startovní byt mohli pořídit cca v padesáti letech. Na druhou stranu někdo ty dluhy, které nasekali jejich „otcové" zaplatit musí a bydlení s rodiči má i svoje výhody.

 

Osobně mě ještě překvapují vysoké preference účelového uskupení politických recyklátů TOP 09. Zachraňovat český státní rozpočet se tak chystá člověk, jenž je přímo zodpovědný za katastrofální stav českých státních financí a to nejen tunelováním přes různé pochybné armádní zakázky, kterými se ještě jako náměstek MO nesmazatelně vryl do povědomí všem Čechům, hlavně teda příbuzným vojenských parašutistů, kterým se jeho padáky ve vzduchu jaksi neotevřely. Tento „ekonomický expert" ve funkci ministra financí rovněž koncipoval rozpočet pro rok 2009 na základě cca 5 %-ního růstu HDP, zatímco reálný růst HDP v roce 2009 byl o cca 10 % nižší, tudíž příjmy do státního rozpočtu byly značně zredukované, čímž se schodek státního rozpočtu dostal na historická maxima. Ekonom Jiří Havel v jednom ze svých blogů přímo napsal: „Kalouskova příprava rozpočtu 2009 s pětiprocentním růstem skončila rekordním deficitem a největší historickou ostudou ministerstva financí od roku 1918."

U Vaška Moravce se pak Kalousek kál, že přece nemohl tušit, že Česko zasáhne krize tak tvrdě. Jo kdyby tehdy Paragán místo nasávání v poslanecké nálevně poctivě četl CFP!, mohl to nejen tušit, ale i vědět.

 

Rovněž nejde neokomentovat dnes již legendární klip dvou mladých herců. Takže až facebookoví smradi navštíví své báby a dědy, aby je přesvědčili, že mají volit pravici, mohli by tito pro změnu svým vnukům převyprávět starou lidovou moudrost, která se předávala z generace na generaci a kterou jim jistě říkali ještě jejich rodiče a prarodiče. Začíná slovy: Zle, matičko, zle, Švarcenberci zde....  Rodiče a prarodiče jejich prarodičů zcela jistě dobře věděli o čem mluví. I když historickou zkušenost Čechů s touto, jak Solis říká, zdegenerovanou šlechtou, si již můžou „smradi" vygúglovat i sami.

 

Vyjímečně pravdivý je i nápis na jednom z mnoha plakátů horolezce, polárníka a když je náhodou v Praze, tak i příležitostného primátora P. „Open" Béma, který říká: „Jde to i bez dluhů". V tomto se teda Bém opravdu nemýlí, poněvadž tunelovat lze opravdu i bez dluhů. A to tak, že se rozkrade jen to, co je v rozpočtu. Na české poměry opravdu novátorský přístup. Nevím jak vy, ale já bych tohoto „skromného" a vůči budoucím generacím ohleduplného politika skoro i volil.

 

Co mě ale opravdu vytočilo byly hlídky soukromé bezpečnostní agentury v ulicích Prahy 10.   Miliony z peněz daňových poplatníků jdou do kapes majitele soukromé bezpečnostní agentury ABL Bárty, který jen shodou okolností kandiduje i do poslanecké sněmovny za stranu VV a to za práci, kterou mají vykonávat městští strážníci. Ti však podle starosty Prahy 10 Lipovského z ODS musí sedět v kanceláři a tak po ulicích Prahy 10 hlídkuje soukromá bezpečnostní agentura budoucího poslance za VV. „Hlídači" mají takové žluté vesty a obtěžují bezdomovce, jenž popíjejí například u Metra Skalka. Problém bezdomovců se tím však neřeší, poněvadž ti se jen přesunou jinam. Na druhou stranu účel byl splněn. Peníze daňových poplatníků se již přesouvají do těch „správných" kapes. Nedávno jsem četl, že jeden takový soukromý hlídač by i rád pracoval u policie, ale nemůže, protože má „flastr". Další, kterého jsem potkal měl pankáčský číro a kanady na nohách. Na Praze 10 bydlím a musím vám říct či spíše napsat, že osobně se více bojím těchto po ulicích se poflakujících soukromých „hlídačů", než přiopilých bezdomovců. Mimochodem těmto podivným z našich daní  placeným soukromým bezpečnostním hlídkám předcházely dobrovolné „stranické" hlídky strany VV na Praze 1. Co bude následovat po volbách pane John? Paramilitantní ozbrojené brigády po vzoru ČEZu nebo SA brigády po vzoru NSDAP? Jste vy v té VV vůbec ještě při smyslech? A to se již ani nezmiňuji o plakátech, na kterých pózují svlečené kandidátky do poslanecké sněmovny za VV. Obávám se, že účelové podnikatelské uskupení VV novou kulturu do PS opravdu nepřinese. Ta bude soudě podle volební kampaně nejspíš ještě prohnilejší, korupčnější, bulvárnější a vulgárnější než ta dosavadní. A to je co říct.

 

Facebook komentáře