Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Kuba jak ji neznáte.

Hodnocení uživatelů:  / 15
NejhoršíNejlepší 
  • sujablog
Nedávno nám v pořadu „Reportéři" v reportáži „Tajná mise na Kubu" jedna nejmenovaná, z našich daní a koncesionářských poplatků placená televize představila Kubu jak ji neznáme. To znamená zbídačenou a prošpikovanou tajnou policií, kde odpůrci režimu trpí jako koně a nemohou najít slušnou práci, poněvadž kritizují Castrův režim ....

Současný kubánský režim si opravdu žádnou obhajobu nezaslouží, ale nedávná reportáž byla tak tendenční, že nelze, než aby jí CFP! mírně doplnil. Redaktoři zapomněli alespoň lehce poznamenat, že Kuba je zbídačená nejen díky režimu bratří Castrů, ale i díky nejdéle trvajícímu ekonomickému embargu USA vůči cizí zemi v moderní historii a dost možná i vůči nejdéle trvajícímu embargu vůči jedné zemi v historii lidstva.  Toto embargo má dokonce tzv. extrateritoriální účinnost, tzn., že postihuje všechny i zahraniční firmy, které s Kubou obchodují. Co se týče podpory současného režimu ze strany Kubánců, i CIA uznává, že je cca 50 %-ní, a to i proto, že proamerický Batistův režim, který Castrova diktatura vystřídala byl ještě bezohlednější a represivnější, než ten současný, ve kterém mají nejzákladnější životní potřeby zajištěni všichni Kubánci.

 

A ještě bych si dovolil pár poznámek k naší „humanitární" organizaci Člověk v tísni při ČT,  která českému divákovi konečně bez skrupulí vyjevila svoji opravdovou roli, jež však s humanitární pomocí nemá mnoho společného. Její humanitární činnost je s velkou pravděpodobností pouze záminkou k zásobování a v některých konfliktních částech světa možná i vyzbrojování opozičních skupin proti tamním vládám, nepohodlným USA. Dle všech indicií se nejspíš jedná o organizaci řízenou CIA ovšem placenou z českých daní. Česká disidentská šlechta i tímto způsobem splácí svému chlebodárci jeho „pomoc" v době totality, kdy financoval jejich permanentní pařby a pitky, jež doprovázely xeroxování samizdatu,  bohužel i s miliónovými úroky. Kromě Člověka v tísni, tak díky těmto lidem z českých daní financujeme i provoz rádia Svobodná Evropa nebo účast našich vojáků na agresích a okupacích cizích zemí. A kdyby to šlo, tak by tato skupinka „vlastenců", spíše však agentů CIA, z Česka nejraději udělala jednu velkou vojenskou základnu USA. A co se týče v reportáži zmiňovaných „tajných" misí na Kubu s proviantem pro kubánskou disidentskou šlechtu, dovoluji si odkázat na článek J. Wolfa zde. .

 

Jestli je pravda jen deset procent z toho, co ve svém článku J. Wolf popisuje, musí se slušným lidem, kteří za totality opravdu trpěli, zvedat žaludek. Nehledě na to, že naše disidentská šlechta již předvedla, jak si představuje demokracii v Česku. Nejen J. Wolf, ale i já znám mnoho lidí, kteří po kritice zkorumpovaných a mnohem více klientelistických poměrů, než byly za komunismu museli opustit svoji práci. Tato partička šlechtických disidentů si státní správu totálně zprivatizovala, teda hlavně tu její nejlukrativnější část jako Ministerstvo zahraničí a prostřednictvím ní teď financuje nejen sebe, ale i disidentskou šlechtu třeba na Kubě. Obávám se však, že tyto kubánské „demokraty" napěchované americkými dolary, počítači, kamerami a dalším proviantem, mají lidé na Kubě v lásce asi tak, jako stranické pohlaváry Castrova režimu. A Havel s Vondrou jsou na tom po dvaceti letech jejich podivné mafiánské zkorumpované a klientelistické demokracie v Česku nejspíše podobně.

 

ČT bych i přes tendenčnost té reportáže chtěl i trochu poděkovat, teda ne zrovna za to, že odtajněním tajných praktik americké špionážní organizace Člověk v tísni včetně zveřejnění obličejů všech špionů, pomáhá Castrovu režimu, ale za to, že českému voliči se nyní tato podivná organizace, placená i z jeho daní bude již jevit v docela jiném světle. No a Kubáncům nezbývá než do nového roku popřát, aby měli větší štěstí na lidi, neřkuli disidenty, než jsme měli my a připomenout jim, že není všechno zlato, co se třpytí.

Facebook komentáře