Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Koronavirus jako byznys

Nedávno jsem čatoval s jedním známým z Argentiny, který mi gratuloval k prvnímu místu v počtu nakažených na počet obyvatel (pozn. ANO i tam se o tom píše). Taky ho zaujalo to, že Slovensko spustilo jako první země na světě celoplošné testování a celodenní zákaz vycházení. Ptal se mě kolik mají ti Slováci mrtvých, když přistupují k takovým drakonickým opatřením.

  • koronavirus-jako-byznys

Napsal jsem mu, že cca 100. On se mě zeptal, jestli denně. Já mu odepsal, že ne, že je to za celou dobu "pandemie".

Pak se na chvíli odmlčel. Počítám, že ho to pořádně pobavilo a nemýlil jsem se. Za pár sekund mě zaplavil chechtajícími smajlíky...

Tak mě napadá, že aniž bych znal statistiky počtu úmrtí na Slovensku za období únor - říjen za minulé roky, jsem si skoro jistý, že tento rok (2020), za toto období zemřelo mnohem míň lidí, než v letech minulých. 

Ale ne o tom jsem chtěl psát.

Nevím, jestli jste si to všimli, ale na korona "pandemii" se dá nejen prodělat, ale i slušně vydělat.

Tak třeba na předražených testech různých soukromých biolaboratoří pro různé pendlery, zaměstnance bohatých firem, cestující v letecké přepravě, sportovce a všude tam, kde jsou tyto negativní testy vyžadovány....

Dále na Slovensku při celoplošném testování a zcela jistě nejen tam se vyplácí za pozitivně testovaného 20 euro těm, co je testují (pozn. tedy kromě standardní odměny). Nemocnicím také platí "něco málo" navíc za pacienty s COVIDEM a tak tam testují pro jistotu i všechny mrtvé..., aby jim neuniklo ani euro. 

Taky jsem v TV slyšel, že nějaký Rusočech prodává zájezdy do Moskvy za účelem očkování ruskou vakcínou Sputnik. Za pouhých 50 litrů. No nekupte to. 

O obřím megabyznysu s dalšími budoucími vakcínami farmafie (čti západních farmaceutických koncernů) si raději nedovoluji ani spekulovat. Tam půjde o takové sumy, že je neumím ani vyslovit, natož napsat.

Pak jsem nedávno v TV slyšel, že chudí Ukrajinci si údajně kupují falešné negativní koronatesty za cca 10 Euro, aby mohli i s koronavirem otročit v EU, zatímco bohatí Američané si zase za tisíce dolarů kupují pasy jiných zemí, aby mohli i s koronavirem cestovat po světě, jako před koronakrizí a zmiňovat neprůhledné a předražené nákupy testů, roušek a vůbec všeho, co s tím souvisí snad už ani nemusím...

Anebo jo.

Třeba Slovensko nakoupilo z Jižní Koreje 13 milionů antigenových koronatestů přes jistou firmu z Trnavy, která má údajně dluhy na povinných odvodech. Mimochodem, slovenský premiér Igor Matovič je rovněž z Trnavy a to, že děti majitele dané firmy "údajně" chodí do školy s dětmi premiéra Matoviče je zcela jistě jenom náhoda. Zdá se, že Slováci se volbou Matoviče dostali z bláta do louže.

Psát o střetu zájmu Prymuly a jeho rodiny v souvislosti s byznysem s ochrannými a dezinfekčními prostředky nejen proti koronaviru by bylo nošením dříví do lesa, stejně tak jako psát o tajuplných cestách různých českých šíbrů, před multimiliardovými předraženými a netransparentními nákupy roušek a respirátorů do Číny.

A pořádný vývar, nebo jak říká Marie Benešová "VATA", nakonec

Po první koronavlně se EU rozhodla vylepšit svou pošramocenou reputaci nasypáním 750 miliard Eur do členských zemí. Nejvíce Italům a Španělům, tudíž zemím nejvíce postiženým koronavirem.

Peníze z evropského koronafondu jsou tedy rozdělovány podle počtu nemocných a mrtvých s COVIDEM.

Z první vlny dotací a europůjček jsme tedy vyšli díky malému počtu nakažených skoro nejhůře v EU (pozn. dokonce i hůře než Slovensko), což muselo Babiše, jako mistra světa v čerpání dotací, pořádně vytočit.

Babiš zcela jistě pochopil obří čerpací potenciál z tohoto EUfondu postkovidového rozvoje, a tak pro případnou druhou vlnu pomoci, kterou již EU ohlásila, neponechává nic náhodě. Je-li totiž podmínkou většího čerpání těchto peněz vysoký počet nakažených, tak tu podmínku prostě splníme, a to ne na 100, ale na 200 procent.

Nyní jako země s největším počtem nakažených a nemocných na počet obyvatel, budeme konečně ve druhé vlně čerpat nejvíc.

A až peníze dorazí do ČR, budou se rozdělovat spravedlivě a transparentně.

Tzn. od největších podniků a podle abecedy.

To přece nemůže nikdo napadnout. Ani ti "bonzáčtí" piráti.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře