Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Střet britské ministryně zahraničí a čínského novináře kvůli Falklandám se stal virálem

Poté, co Peking podpořil nárok Argentiny, Londýn na asijského giganta zaútočil a na Twitteru se strhla výměna názorů, která se stala trendem.

Spor mezi britskou ministryní zahraničí a čínským novinářem kvůli Malvínským ostrovům se stal virálním.

  • stret-britskeho-ministra-zahranici-a-cinskeho-novinare-kvuli-falklandam-se-stal-viralem

Poté, co Čína znovu vyjádřila podporu argentinskému nároku na svrchovanost nad Malvínskými ostrovy, tentokrát během návštěvy Alberta Fernándeze v Pekingu, Spojené království v pondělí zopakovalo, že ostrovy jsou "součástí britské rodiny".

Tentokrát se za Londýn ujala slova ministryně zahraničí Liz Trussová. Na Twitteru uvedla: "Zcela odmítáme jakékoli zpochybňování suverenity Falkland. Falklandy jsou součástí britské rodiny a my budeme bránit jejich právo na sebeurčení."

Podpora asijského giganta samozřejmě nezůstala bez povšimnutí Johnsonovy administrativy. Poslední větu svého tweetu Trussová věnovala útoku na postoj Číny, který podporuje nárok Argentiny. "Čína musí respektovat svrchovanost Falkland," prohlásila na závěr vedle britské vlajky a koloniálního praporu ostrovů.

Ale tím to neskončilo. Reakce na sociálních sítích nepřišla od argentinského úředníka, ale od čínského novináře. Je ale v pořádku, že Spojené království zpochybňuje suverenitu Číny v Jihočínském moři vysláním námořních lodí?" zeptal se Čeng Wej-chua.

A dodal: "Čína alespoň neposlala své námořnictvo do blízkosti Falkland, jak vy říkáte Malvínám."

Výměnu názorů kvitovali argentinští uživatelé, kteří lajkovali slovo Malvíny a oslavovali slova čínského novináře, který je zvyklý reagovat na americké a britské představitele, kteří obviňují jeho zemi.

zdroj: https://www.ambito.com/mundo/malvinas/el-cruce-la-canciller-britanica-y-un-periodista-chino-que-se-hizo-viral-n5367664

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře