Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ruské válečné lodě dorazí do Karibiku příští týden, oznámila Kuba

Kubánské ministerstvo zahraničí 6. června potvrdilo, že ruské válečné lodě dorazí do Karibského moře příští týden.

Čtyři lodě ruského námořnictva nenesou jaderné zbraně a nebudou představovat hrozbu pro region, uvedl kubánský ministr zahraničí v prohlášení, které potvrdilo zprávy citující nejmenované americké představitele.

  • ruske-valecne-lode-dorazi-do-karibiku-pristi-tyden-oznamila-kuba

"Tato návštěva odpovídá historickým vztahům přátelství mezi Kubou a Ruskou federací a striktně dodržuje mezinárodní předpisy," uvádí se v prohlášení komunistické země. "Žádná z lodí nemá jaderné zbraně, takže jejich zastávka v naší zemi nepředstavuje hrozbu pro region."

Ruské ministerstvo zahraničí a ministerstvo obrany se k nadcházející návštěvě veřejně nevyjádřily.

Oznámení Kuby přišlo den poté, co nejmenovaný americký představitel řekl reportérům z několika médií, že Rusko má v plánu vyslat bojové lodě do karibské oblasti, včetně svých spojenců Kuby a Venezuely, na námořní cvičení.

Očekává se, že ruské lodě dorazí do havanského přístavu mezi 12. a 17. červnem, uvádí se v kubánském prohlášení.

Není to poprvé, co Rusko vyslalo lodě do karibské oblasti, ale tentokrát to přišlo poté, co Kreml 6. června uvedl, že západní země dodávající Ukrajině zbraně k útoku na ruské území si budou muset s Ruskem vyřídit účty.

Dmitrij Peskov, mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina, řekl, že západní lídři si musí "vyřídit účty" s Ruskem a jeho "pozicí".

"Nebudeme dělat kompromisy v našich zájmech," řekl Peskov.

Když se ho novináři 6. června zeptali, zda Kreml uvede jména zemí nebo regionů, do kterých by Rusko mohlo tímto způsobem dodávat zbraně, odpověděl, že ne.

"Je to velmi důležité prohlášení, které je velmi transparentní, že dodávky zbraní, které jsou na nás vystřelovány, nemohou zůstat bez následků a tyto důsledky jistě přijdou," dodal Peskov.

Jeho poznámky následovaly po poznámkách pana Putina z tohoto týdne na mezinárodní konferenci s předními vydavateli zpráv. "Myslíme si, že pokud si někdo myslí, že je možné dodávat takové zbraně do válečné zóny, aby zasáhly naše území a způsobily nám problémy, tak proč nemáme právo dodávat naše zbraně stejného druhu do těch regionů světa, kde dojde k útokům na citlivá zařízení těch zemí, které to dělají Rusku?

"Takže odpověď by mohla být symetrická. Budeme o tom přemýšlet."

V květnu britský ministr zahraničí David Cameron řekl agentuře Reuters a dalším médiím, že Ukrajina má právo použít zbraně poskytnuté Spojeným královstvím k úderům na cíle v Rusku.

Napětí mezi Spojenými státy a Ruskem přitom zůstává zvýšené. Prezident Joe Biden během projevu 6. června kritizoval ruského prezidenta a označil ho za "diktátora", který "bojuje, aby udržel svou zemi pohromadě a zároveň pokračoval v tomto útoku".

"Nemluvíme o tom, že dáme (Ukrajině) zbraně, aby zasáhla Moskvu, zasáhla Kreml. Právě za hranicemi jsou zbraně, které Rusové používají, aby zabíjela Ukrajince," řekl prezident Biden 6. června ABC News.

Pokud jde o zbraně používané Ukrajinou, prezident uvedl, že jsou "povoleny k použití v blízkosti hranic".

"Neschvalujeme útoky 200 mil uvnitř Ruska, neschvalujeme útoky na Moskvu, na Kreml," řekl.

"Nechť Spojené státy a jejich spojenci nyní pocítí přímé použití ruských zbraní třetími stranami," řekl Medveděv. "Tito jednotlivci nebo regiony nejsou záměrně jmenováni, ale může to být kdokoli, kdo považuje [Spojené státy] a jejich soudruhy za své nepřátele. Bez ohledu na jejich politické přesvědčení a mezinárodní uznání."

Zdroj:  https://es.theepochtimes.com/news/buques-de-guerra-rusos-llegaran-a-cuba-la-proxima-semana-1288212.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Drak 2024-06-07 10:38
Proč je pořád citován, ten dementní stařík, který by se na taková prohlášení vůbec nezmohl?
A k těm bezjaderným lodím. Ty jaderné hlavice už mohou být dávno na ponorkách, které USA armáda nevidím a neslyší.
USA by měly hodně přibrzit sebe i své stádo podlézavců.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře