Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Paraguayský prezident Fernando Lugo sesazen senátem

  • lugo
Stalo se tak po té, co byl senátem obviněn z nekorektního jednání během srážky paraguayských zemědělců a policistů. Tato akce si vyžádala 17 obětí. Bývalý prezident Lugo rozhodnutí senátu respektuje, ale uvedl, že se jedná o převrat pravicově kontrolovaného senátu. Novým prezidentem Paraguaye byl již jmenován dosavadní vice-prezident Federico Franco. Ten bude v čele země stát do konce volebního období p. Luga – do srpna roku 2013.

Nově jmenovaný prezident Paraguaye Federico Franco nabídl bývalému prezidentovi země Fernandu Lugovi pomoc při uklidnění mezinárodní politické situace. Jeho odstoupení vyvolalo nesouhlasné reakce u dalších zemí regionu. Toto rychlé usnesení paraguayského senátu odsoudila např. Venezuela, Brazílie, Ekvádor nebo Uruguay.

Diplomatické vztahy Paraguyae a jeho sousedů jsou v ohrožení. Země Latinské Ameriky považují impeachment, který byl v pátek vyhlášen proti prezidentovi Fernandu Lugovi, za maskovaný státní převrat a odvolávají své velvyslance. Část zemí na konzultace a část zemí, dokud v Paraguayi nebude znovu zaveden demokratický pořádek.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře